Strona główna
Historia
Starodruki dotyczące Rzemiosła Włocławskiego od 1452 roku
Księga Rzemiosła Polskiego rok 1949 (powiat włocławski)
Zapiski o Rzemiośle z lat 1939 - 1945
Sylwetki
Kalendarium budowy Domu Rzemiosła przy pl. Wolności 17
Zarys Dziejów Domu Rzemiosła
Galeria
Baza danych
Starszyzna Cechowa: 1945-2013
Wykaz Warsztatów Rzemieślniczych: 1939-45
Starszyzna Cechowa: 1817-1939
Włocławska Izba Rzemieślnicza 1929-1938
Włocławskie Bractwo Strzeleckie (1577)
Zakłady fotograficzne
Chrześcijańskie Tow. Rzemieślników i Przemysłowców
Rzemieślniczy Chór "Lutnia"
Linki
Ciekawe strony
Kontakt
  Zakłady fotograficzne

 

Zakłady fotograficzne na terenie Cechów Włocławskich od XIX wieku do 1989 roku

M- miasto: Włocławek.
T - teren: Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Gołaszewo Kujawskie, Izbica Kujawska, Kowal, 
                 Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec i Przedecz.

(T)-Andrzejewski Marek
(M)-Bagno Szyja
(M)-Balczewski Wojciech
(M)-Bernardi  [-] 
(T)-Bieniek Karol
(T)-Blaszka Krzysztof
      http://netsprint.pl/serwis/card?id=4716341&catid=1470&q=Fotograficzne%20usługi 
(M)-
Berensztejn Michał
(M)-Blumberg Jakub
(M)-Borenstein Icek-Wolf
(M)-Brzeziński Stanisław
(M)-Chmielewska Janina
(T i M)-Chodkiewicz Józef
(T)-Dorcz Krzysztof - http://www.izbica-kujawska.com/informacje/kultura_ludzie_dorcz.php
(M)-Dowmont Eugeniusz
(M)-Dowmont Franciszka
(M)-Dowmont Karol
(M)-Dowmont Maria
(M i T)-Dowmont Piotr - http://www.fotorevers.eu/katalog1.php?details=3348
(M)-Dowmont Władysław
(M)-Droszyński Tomasz
(T)-Dzięgielewska Maria
(T)-Dzięgielewski Ryszard
(T)-Dzięciołowski Andrzej
(M) Eichenwald Aleksander - http://www.fotorevers.eu/katalog2.php?details=1089
(M)-Fidor Andrzej
(M)-Filipiak Irena
(M)-Gieroś Wacław
(T)-Glonek Henryk
(M)-Glonek Jan
(M i T)-Grajkowski Edward
(M)-Grossach Theoder - Leslau, Hermana Goringa Str. 5. [1939-1945] - 
                                      http://rzemioslo.q4.pl/?id=11
(M)-Gulski Jan
(T)-Halper Icek
(M)-Hermanowski [-]
(M)-Hołtyn Zbigniew
(T)-Jankowska Jadwiga
(T)-Jankowski Leonard
(M)-Jankowski Wacław - http://www.fotorevers.eu/katalog2.php?details=1044 
(M)-Jaśkiewicz Grażyna
(M)-Jedrzejewski Zenon
(M)-Kas[c]prowicz Janusz
(M)-Karwowski Michał
(T)-Kasperski Kazimierz
(M)-Kaszubski Adam - http://www.fotorevers.eu/katalog1.php?details=119
(M)-Kochanowicz Maria
(M)-Kokosiński Włodzimierz
(T)-Konarski Mieczysław
(M)-Kowalewska Wanda
(M)-Kowalski Stefan
(M)-Kozinski Marian
(T)-Krajewski Andrzej
(M)-Krajewski Henryk  -
      http://company.yellowpages.pl/Polska/kujawsko-pomorskie/Wloclawek/116706/index.html 
(T)-Kryształ Aron
(M)-Krzewina Stanisław
(T)-Kuciński Tomasz
(M i T)- Kulewski Józef
(M)-Kuligowski Tadeusz
(M)-Pracownia ... "Kultura" 
(T i M)-Kustra Marian
(M)-Kwiatkowska Maria
(M)-Kwiatkowska M., i Dzięgielewski R., 
(M)-Maje[o]rkiewicz W. M. - http://www.fotorevers.eu/katalog2.php?details=1083
(M)-Majczyński Marek - http://www.emiasto.org/firma232937_fotek_fdi_laboratorium_
fotograficzne_marek_majczynski.html

(M)-Majewski Janusz
(M)-Makulski Józef
(M)-Malendowicz Władysław
(M)-Malinowski Karol
(T)-Michalski Kazimierz
(T)-Moraczewski Stanisław
(M)-Nadaj Zygmunt
((T i M) Nakonowska Marianna
(T)-Nowikow Wasyl
(M i T)-Ochmański Stanisław
(T)-Olejniczak Tadeusz
(T)-Olejniczak Teresa
(T)-Paczkowski Klemens
(M)-Piernikowski Henryk
(T)-Podlas Wiesław
(M)-Polachowski Beniamin
      http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed200237&nr=160
(M)-Przedecki Leizer Hersz
(T)-Radzanowski Ryszard
(M)-"Rembrand" [-]
(M)-"Renardi" [-] 
(M)-Romantowski Zbigniew
(M)-Rutkowska Jolanta -
http://e-kujawy.pl/?firmy_branza=783762581361&lp=15&firma=510672&klik=311 
(T)-Rzepniakowski Adam
(M)-Romantowski Z. i Majczyński M.,
(M)-Sahajdak Antoni
(T)-Skibiński Ireneusz
(M)-Skibiński Marian
(T i M)-Stachowicz Roman
(M)-Stankiewicz Teresa
(M)-Stolarski Andrzej
(M)-Streib Robert - Leslau, Rudolfa Kessa Str. 16. [1939-1945] - http://rzemioslo.q4.pl/?id=11
(M [T])-"Studio" [-] 
(M i[T])-Stupaj Jude
(M)-Świat Lila - http://e-kujawy.pl/?firmy_branza=783762581361&lp=8&firma=510686&klik=311 
(M)-Szałwiński Karol - http://www.fotorevers.eu/katalog2.php?details=89
(M)-Szkołuda Krystyna
(M)-Szkołuda K. i Kwiatkowska M.,
(M)-Sztejner Bolesław - http://www.fotorevers.eu/katalog2.php?details=2286 
                                         http://okari.website.pl/psp/historia/pocz_wwek.htm
(M)-Sztemborowska Jadwiga
(M)-Szychulski Krzysztof
(M)-"Świetlik" [-] 
(M)-Wajda Zygmunt
(M i T)-Wasilewski Krzysztof
(M)-Waszak Lucjan
(M)-Wejtman Kazimierz Ksawery 
M)-Węgorowski Włodzimierz
(M)-"Wiesław", - http://www.fotorevers.eu/katalog2.php?details=708 
(M)-Wlizła Edward -
http://e-kujawy.pl/?firmy_branza=783762581361&lp=10&firma=510681&klik=311
(M)-Własow Wacław
(T i M)-Wojtara Szczepan
(M i T) Wróblewski Kazimierz
(M)-Wyszogrodzki L.,  
(M)-Zasada Piotr
(T)-Zieliński Stanisław
(M)-Zientarski Mieczysław
(M)-Zonabend Ch.,    

Wymieniony wykaz rzemieślników branży fotograficznej i ich zakładów został sporządzony na podstawie zapisów w zbiorach: Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, Archiwum Państwowego w Toruniu O/Włocławek, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Zbiorów Bibliotek w Kutnie, Płocku, Rypinie, Toruniu, Warszawie i Włocławku oraz relacji fotografów i ich rodzin.  



 Dotyczy GRUPY papierniczej i poligraficznej - branża fotograficzna 
terenu 14 województw  - (17 miast i 266 powiatów) na terenie POLSKI 
Dane z lat 1945-1948

... Oddając w ręce czytelnika rezultat zbiorowego wysiłku prosimy o wyrozumienie przy jego ocenie, a wszystkich naszych współpracowników gorąco zachęcamy do dalszych badań i studiów nad zagadnieniem rzemiosła, jako ważnego odcinka naszej gospodarki drobnotowarowej.
KOMITET REDAKCYJNY [Księgi Rzemiosła Polskiego]

  • WOJEWÓDZTWO BIAŁOSTOCKIE 
    miasto
    BAŁYSTOK :
      1.  Ambrożewicz Edward - Mickiewicza 39a
      2.  Bąbczyński Zygmunt - Kilińskiego 7
      3.  Budźko Bronisław - Sienkiewicza 49
      4.  Franckowiak Władysław - Sienkiewicza 58
      5.  Kalinowski Józef - Świętojańska 1
      6.  Kaszkiewicz Antoni - Sienkiewicza 50
      7.  Konik Tadeusz - Lipowa 25
      8.  Leończuk Teodor - Sienkiewicza 12
      9.  Muklewicz Ludwik - Rynek Kościuszki 20/1
    10. Piekarski Jan - Warszawska 13
    11. Podgórski Franciszek - Sienkiewicza 16
    12. Rakowski Aleksander - Rynek Kościuszki 20/1
    13. Romanowicz Stanisław - Słowackiego 16
    14. Szymborski Roman - Lipowa 27 - http://www.whoiswho-verlag.cz/polen/strony/p/300.php?day=so&lng_PersID=PL36414776&pg=12.4117647059
    15. Toliczenko-Bernatowicz Kazimierz - Żytnia 6 
  • POWIAT AUGUSTOWSKI :
     1. Basiński Tymoteusz - Augustów, 3-go Maja 24
     2. Rogalski Edward - wieś Janiny, gm. Dębowa
     3. Zabiliński Aleksander - wieś Janiny, gm. Dębowa
     4. Zdankiewicz Leon - Augustów, 3-go Maja 20
  • POWIAT BIAŁOSTOCKI :
     1. Malinowski Antoni - Goniądz, Grodzieńska
     2. Malinowski Romuald - Supraśl, Nowa 27
     3. Ogrodnik Stanisław - Zabłudów, Lewaszkowa 4
  • POWIAT BIELSKI :
      1. Andrzejewski Jan - Hajnówka, Targowa 25
      2. Czapko Mikołaj - kol. Żerczyce, gm. Milejczyce
      3. Guzewicz Franciszek - Hajnówka, Targowa 25
      4. Iwaniuk Jan - Bielsk Podl., Mickiewicza 101
      5. Kiesiecki Włodzimierz - Bielsk Podl., Jagiellońska 4
      6. Koc Czesław - Ciechanowiec, Mickiewicza
      7. Kostka Jerzy - Kleszczele, Kolejowa 38
      8. Kowalczyk Bazyli - Brańsk, Piłsudskiego 87
      9. Nowicki Antoni - Siemiatycze, Pl. Piłsudskiego 54
                                   http://box.zetobi.com.pl/glos_siemiatycz/fototeka.html
    10. Sakowski Czesław - Boćki, Bielska
    11. Sawicki Władysław - Hajnówka, Batorego 6
    12. Sidorski Jan - Hajnówka Szosa Bielska 12
    13. Stulnik - Hajnówka, Nowa Kolonia k/stacji
    14. Szułkowski Bolesław - Bielsk, Mickiewicza 115
    15. Witkowicz Witold - Hajnówka, Targowa 24
  • POWIAT EŁCKI :
      1. Aneryk Dominik - Ełk, Wojska Polskiego 88
      2. Kowszuń Zygmunt i Olendzki Zbigniew - Ełk, Kościuszki 8
      3. Mrugalski Bogusław - Ełk, Szopena 1
      4. Szenk Ryszard - Ełk, Wojska Polskiego 63
  • POWIAT GOŁDAPSKI :
      1. Hofman Gustaw - Gołdap, 1-go Maja 4
  • POWIAT ŁOMŻYŃSKI :  ---------   http://www.lomza.friko.pl/galeria/szkic.htm
                                                               http://www.lomza.pl/index.php?wiad=152  

      1. Drozdowski Stanisław - Jedwabne, Dworcowa 8
      2. Dzwięga Antoni - Łomża, Dworna 3
      3. Grocholewski Brunon - Zambrów, Mazowiecka
      4. Lubenko Stanisław - Łomża, Długa 9
      5. Olszewski Tomasz - Łomża, Dworna 2
      6. Słodkowski Jan - Śniadowo, Ostrołęcka 1
      7. Szydłowski Aleksander - Kolno, Łomżyńska 17
      8. Śmigielski Stanisław i Jan - Kolno, Gromadzyńska
  • POWEIAT OLECKI :
      1. Kochanowski Eligiusz - Olecko, Witoldowa 3
      2. Suterewicz Regina - Olecko, Witoldowa 3
  • POWIAT SOKOLSKI :  http://www.sokolka.pl/aktualnosci_styczen_2003.htm
      1. Kisiel Antoni - Sokółka, Grodzieńska 50
      2. Witkowski Zenon - Sokółka, Rzemieślnicza 27
  • POWIAT SUWALSKI :
      1. Piętkiwicz Teresa - Suwałki, Kościuszki 57
      2. Rozwadowski Władysław - Suwałki, Kościuszki 42
      3. Wisz[ś]niewski Wojciech - Suwałki, Kościuszki 76
      4. Zdaniewicz Franciszek - Suwałki, Kościuszki 52 
  • POWIAT SZCZUCZYŃSKI :
      1. Dąbrowski Czesław - Grajewo, Łazienna 4
      2. Gaweł Roman - Grajewo, Rudzka 34
      3. Konopko Franciszek - Szczuczyn, Wąsoszka 10
      4. Paszkowski Mieczysław - Szczuczyn, Rynek 17
      5. Więckiewicz Franciszek - Grajewo, Rajgrodzka 1
      6. Zyskowski Stefan - Grajewo, Kilińskiego 19
  • POWIAT WYSOKO - MAZOWIECKI :
      1. Kulewski Aleksander - Wys. Mazowiecki, Jagiellońska
      2. Łupiński Wacław - Łapy, Leśnikowska 50
      3. Piotroski Władysław - Łapy, Bociańska 16
      4. Wesołowski Wacław - Władysław -- Wojny-Piecki, gm. Szepietowo
  • WOJEWÓDZTWO GDAŃSKIE 
    miasto GDAŃSK :

      1. Karbowska Wanda - Oliwa, Licmańskiego 26
      2. Opolski Kazimierz - Wrzeszcz, Berlickiego 15
      3. Pertkiewicz Aniela - Łąkowa 54
  • POWIAT ELBLĄSKI:
      1. Winciusz Kazimierz - Elbląg, Robotnicza 177
     
  • POWIAT GDAŃSKI:
      1. Heine Edward - Sopot, Grunwaldzka 11
      2. Kraszewski Paweł - Sopot, Rokossowskiego 54, tel. 518-68
      3. Ptaszyński Franciszek - Sopot,. Kościuszki 5
      4. Sidek Edward - Sopot, Rokossowskiego 42
      5. Zaczek Edward - Sopot, Rokossowskiego 27, tel. 518-66
  • POWIAT GDYŃSKI :
      1. Borkowski Adam - Gdynia, Morska 97 m. 13
      2. Jocher Stanisław - Gdynia, Żwirki i Wigury 4
      3. Kononowicz Michał - Gdynia, Sienkiewicza 27, m. 1 
      4. Michelewicz Jan - Gdynia, Św. Jańska 56
      5. Maj Regina - Gdynia, Śląska 50
      6. Majchrowski Jan - Gdynia, Świętojańska 99
      7. Michalak Józef - Gdynia -Orłowo, Piotrowska 44
      8. Mieszkalski Marian - Gdynia, Abrahama 41
      9. Mikołajczyk Jan - Gdynia, Skwer Kościuszki 24
    10. Mróz Jan - Gdynia, Św. Mikołaja 3
    11. Mróz Józef - Orłowo, Gdańska 218
    12. Romanowicz Wacław - Gdynia, I Armii Woj.  Polskiego 28, tel. 266-31
    13. Szulz Wacław- Gdynia, Św. Jańska 54, tel. 269-29
    14. Urban Stefan - Gdynia, Św. Jańska 40
    15. Wański Bolesław - Gdynia, Słupeckiego 8
    16. Zieliński Adam - Gdynia, 10-go Lutego 25, tel. 218-20
    17. Zieliński Wiktor - Gdynia, Abrahama 11
  • POWIAT KARTUZKI :
      1. Brylowski Józef - Kartuzy, Jeziorna 6
      2. Gerszon Leon - Kartuzy
  • POWIAT KOŚCIERSKI :
       Brak danych
  • POWIAT KWIDZYŃSKI :
      1. Olkowski Aleksander - Kwidzyń, Grudziądzka 10
  • POWIAT LĘBORSKI :
      1. Mróz Czesław - Lębork, Słupska 2
      2. Nalepa Bolesław - Lębork, Słupska
  • POWIAT MORSKI :
       Brak danych
  • POWIAT STAROGADZKI :
     1. Borkowski Wiktor - Starogard, Sobieskiego 17
     2. Falarski Wacław - Starogard, Hellera 15
  • POWIAT SZTUMSKI
      1. Hawronek Zygmunt - Sztum, Mickiewicza 12
  • POWIAT TCZEWSKI :
      Brak danych
  • WOJEWÓDZTWO KIELECKIE 
    miasto  KIELCE :

      1. Bonikowski Stefan - Pl. P. Marii 2
      2. Checko Witold - Mahometańska 15
      3. Liskowski Mieczysław - Sienkiewicza 62
      4. Łoch Feliks - Pierackiego 15
      5. Łanowski Michał - Okrzei 17
      6. Końciak Jan - Pierackiego 20
      7. Koralewicz Czesław - Radomska 23 [8]
      8. Kudła Ferfynand - Leonarda 8
      9. Majewski Ferdynand -  Planty 24
    10. Nawrocki Czesław - Focha 17
    11. Rylski Tadeusz - Pl. P. Marii 2
    12. Rys Antonina Maria - Wesoła 1
    13. Sowiński Witold - Śniadeckiego 4
    14. Zagorowski Dominik - Pl. P. Marii 2
    15. Zima Józef - Prosta 2
  • POWIATY CZĘSTOCHOWSKI : 
      1. Bafeltowski Zygmunt - Częstochowa, Targowa 13
      2. Barański Tadeusz - Częstochowa, 7 Kamienic 15
      3. Baruch Ryszard - Częstochowa, Rynek Wieluński 3
      4. Bieniasz Maria - Częstochowa, N. M. Panny 33
      5. Brozyński Józef - Częstochowa, N. M. Panny 52
      6. Buchcar Henryk - Częstochowa, N. M. Panny 5
      7. Buszewski Euzebiusz - Częstochowa, Jolanty 6
      8. Cichecki Jan - Częstochowa, Aleja 12
      9. Ciesielska Irena - Częstochowa, Aleja 10
    10. Ciesielska Irena - Częstochowa, Aleja 12
    11. Cichocki Jan - Częstochowa - Aleja 12
    12. Dąbrowski Lech -  Częstochowa, Piastowska 74
    13. Dąbrowski Lech - Częstochowa, Kilińskiego 24
    14. Grad Stanisław - Częstochowa, Piastowska 74
    15. Grzebielicka Stanisława - Częstochowa, N. M. Panny 48
    16. Kupczak Ludwik - Częstochowa, Lwowska 65
    17. Lenartowicz Mieczysław - Krzepice, Częstochowska 19
    18. Majchrowski Roman - Częstochowa, Armii Ludowej 14/16
    19. Majchrowski Władysław - Częstochowa, Al. N. M. Panny 31
    20. Mastalerz Lucjan - Kłobuck, 3-go Maja 31
    21. Mazurek Franciszek - Częstochowa, Kordeckiego 121
    22. Nogalski Zdzisław - Częstochowa, Huculska 21/31
    23. Pawłowski Jan - Blachownia, gm. Dźbów
    24. Pawłowski Piotr - Krzepice, Ogrodowa 1
    25. Pecyna Marian - Częstochowa, Nowokrzepice 16
    26. Przygoda Tomasz - Bartócha, gm. Przystajń
    27. Przygodziński Edmund - Częstochowa, Stara 12
    28. Radomski Eugeniusz - Częstochowa, Barbary 17
    29. Rebes Ignacy - Częstochowa, Handlowa 15
    30. Rebes Stanisław - Częstochowa, Handlowa 15
    31. Skorupka Stanisław - Częstochowa, Kordeckiego 10
    32. Skowerski Zygmunt - Częstochowa, Aleja 16
    33. Słotwiński Jan - Częstochowa, Mazowiecka 9
    34. Stefanowski Zenon - Częstochowa, Narutowicza 4
    35. Stoiński Bronisław - Częstochowa, Narutowicza 170
    36. Strzelczyk Lucjan  - Mstów, Rynek
    37. Sudzik Czesław - Częstochowa, Rzeźnicka 23
    38. Szeląg Feliks - Częstochowa, Wazów 32
    39. Szymczyk Andrzej - Częstochowa, Rynek 12
    40. Szymczyk Stanisław - Częstochowa, Rynek Wieluński 44
    41. Wieczorek Kazimierz - Częstochowa, Al. N. M. Panny 37
    42. Wiśniewski Wincenty - Częstochowa, Al. N. M. Panny 5
    43. Zgórecki Franciszek - Częstochowa, Focha 16
    44. Żurawski Piotr - Częstochowa, Dąbrowskiego 9
  • POWIAT IŁŻECKI :
     1. Frankowicz Wacław - Iłża., Grabowskiego 6
     2. Górzyńsi Kazimierz - Wierzbnik, Marszałkowska 16
     3. Hamaj Władysław- Starachowice, Tychowska 36
     4. Kuniczakowski Zenon - Wierzbnik, Rynek 1
     5. Paluch Jan - Iłża, Błazińska 11a
     6. Stawski Juljan - Wierzbnik, Marszałkowska 40
     7. Ungier Leokadia - Wierzbnik, Kolejowa 12
  • POWIAT JĘDRZEJOWSKI :
     1. Gajewski Józef - Jędrzejów, 14 Stycznia 20
     2. Polak Zbigniew Jacek - Jędrzejów, Kościelna 2
     3. Zawolski Stanisław - Sędziszów, Jędrzejowska 6
  • POWIAT KIELECKI :
     1. Borowiec Antoni - Skarżysko-K., Staszica 11a
     2. Boroiwiec Maria i Biedrzycka Irena - Skarżysko-K., Staszica 5
     3. Musiał Marian - Suchedniów, Kielecka 9
     4. Osińska Krystyna - Skarżysko, Staszica 8
     5. Wróblewski Ludwik - Słupia Nowa, Rynek
  • POWIAT KOZIENICKI :
     1. Kołsut Jan - Pionki, Kolejowa 42
     2. Łuczyna Konstanty - Garbatka 72, gm. Jedlnia
     3. Mielczarek Bronisław - Kozienice, Warszawska 28
  • POWIAT OPATOWSKI :
     1. Guszkiewicz Edward - Ostrowiec, Sienkiewicza 60
     2. Hub Ksawery - Ostrowiec, Sienkiewicza 25
     3. Kotecki Jan - Ostrowiec, Czerwińskiego 2
     4. Przeworski Józef - Ostrowiec, Górzysta 13
     5. Szlęzak Adam - Ostrowiec, Rynek 30
     6. Warzycka Bronisława - Ostrowiec, 3-go Maja 43
  • POWIAT PIEŃCZOWSKI :
     1. Gęgotek Józef - Działoszyce, Rynek 4
     2. Rusiecki Władysław - Kazimierza W., 3-go Maja 3
  • POWIAT RADOMSKI :
      1. Brzeski Bolesław - Radom, Malczewskiego 2
      2. Ganabaziński Kazimierz - Radom, Słowackiego 23
      3. Hudyma Artur - Radom, Żeromskiego 11
      4. Hudyma Artur - Radom, Reja 16
      5. Kolankiewicz Józef - Radom, Malczewskiego 12
      6. Kopiński Witold - Radom, Mickiewicza 15a, m. 3
      7. Mączyńska Maria - Radom, Malczewskiego 12
      8. Mickiewicz Natalia - Białobrzegi
      9. Olesiński Józef - Szydłowiec, Kielecka 1
    10. Pośpieszyńska Zofia - Radom, Witolda 2
    11. Stępień Władysław - Radom, Moniuszki 14
    12. Sybilski Jan - Radom, Żeromskiego 51
    13. Sybilski Stanisław i Drobiński Henryk - Radom, Żeromskiego 51
    14. Schwartz Tadeusz - Radom, Żeromskiego 32
    15. Terlecka Czesława - Radom, Kilińskiego 15/17
    16. Uchański Stanisław - Radom, Żeromskiego 59
    17. Waltz Kazimierz - Radom, Moniuszki 26
    18. Włodarkiewicz Michał - Radom, Pl. Jagielloński 7
    19. Żuchowski Antoni - Radom, Żeromskiego 16
  • POWIAT SANDOMIERSKI :
      1. Kolasiński Lucjan - Sandomierz, Mickiewicza 2 m. 1
      2. Kossowski Marian - Sandomierz, Opatowska 13
      3. Kołecka Janina, Sandomierz, Opatowska 15
      4. Mańkiewicz Franciszek - Sandomierz, Jakubowskiego 3
      5. Sobieniak Helena - Staszów, Rynek 30
      6. Sośniak Adam - Abierzowice, gm. Jurkowice
  • POWIAT STOPNICKI :
      1. Bonar Jan - Chmielnik, Rynek 18
      2. Frasunkiewicz Tadeusz - Busko, Kilińskiego 6
      3. Masłowski Stanisław - Nowy Korczyn, Główna 8
      4. Sikorski Zdzisław - Busko, Kilińskiego 6
      5. Wiśniewski Wacław - Stopnica, Staszowska 42
      6. Wysocki Leon - Chmielnik, Rynek 10
  • POWIAT WŁOSZCZOWSKI :
      1. Gorczyca Władysław - Szczekociny, Senatorska 18
      2. Pleszczyński Józef - Włoszczowa, Rynek 18
  • WOJEWÓDZTWO KRAKOWSKIE 
    m.  KRAKÓW -
     http://www.mhf.krakow.pl/wystawy/POZAMUZEUM/krakow/index.htm
       - Foto Garzyńska - http://www.fotogarzynska.pl/
      1. Ameisen Ernestyna - Rynek Główny 12
      2. "As" Heichel Leon - Starowiślana 22
      3. Banaś Franciszek i Sieprowski Józef - Zwierzyniecka 7
      4. Bednarska Pelagia - Lubicz 24
      5. Bielec Paweł - Karmelicka 50 - http://www.mhf.krakow.pl/wystawy/bielec/index.htm
      6. Biliński Henryk - Grzegorzecka 12
      7. Borowiec Adam - Karmelicka 15
      8. Czechowska Barbara - Al. Słowackiego 11
      9. Engel Jakub - Gertrudy 7
    10. Engelman Adam - Piłsudskiego 28
    11. Fiałek Władysław - Sołtyka 10
    12. "Foto-Irena" Kuligowicz Józef - Krakowska 16
    13. "Foto-Rekord" Nowicki Feliks - Tomasza 24
    14. Furowicz Bartłomiej - Sławkowska 6
    15. Fuzakowski Antoni - Floriańska 2
    16. Gals Jakub i Gaks Maria - Szewska 20
    17. Heczko Edward - Piłsudskiego 17
    18. Jędykiewicz Elżbieta - Prokocim, Piłsudskiego 38
    19. Kaczkowski Adam - Św. Jana 1
    20. Karaś Adam - Szewska 12 -
          http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=kl&dat=20070216&id=kl11.txt
    21. Karaś Józef - Prokocim, Kolejowa 2
    22. Kaska Zdzisław - Floriańska 30
    23. Kirchner Włodzimierz - Grodzka 49
    24. Kuczyński Józef - "Janina" - Al. Mickiewicza 47
          http://www.krolikarnia.mnw.art.pl/archiwum/wystawy/Ku_Sloncu.htm
    25. Kurnik Józef "Foto-Emka" - Pasterska 31
    26. Kurnik Marian - Jul. Lea 9a
    27. Kuźma Stanisław - Józefa 8
    28. Łabużek Adam - Kasprowicza 8a
    29. Majewicz Józef - Starowiślana 39
    30. Mańkowski Jerzy - Dietla 66
    31. Michnowski Paweł - Szewska 4
    32. Monasterska Zofia "Fotos" - Stradom 27
    33. Mucha Stanisław - Jabłonowskich 20
                                     http://www.mhf.krakow.pl/wystawy/mucha/index.htm
    34. Nawrocki Jan - Prądnicka 4
    35. Nejder Józef - Karmelicka 21
    36. Pałka Alicja - Starowiślana 4
    37. Pawlikowska Aniela - Sławkowska 21
    38. Peiper Jaker - Al. Słowackiego 58
    39. Pospuła Stanisław - Stradom 15
    40. Przebindowski Roman - Starowiślana 95
    41. Rosner Józef - "Fotografika" - Starowiślana 22
    42. Rumianowski Józef - Grodzka 32
    43. Ryś Józef Mieczysław "Pro Arte" - Floriańska 15
    44. Setkowicz Tadeusz - Floriańska 3
    45. Sieprowski Józef i Banaś Franciszek - Zwierzyniecka 7
    46. Skrynkowicz Józef - Odrowąża 18
    47. Skrzyszewski Ludwik - Floriańska 22
    48. Stachowicz Jan - Grodzka 58
    49. Staranowski Piotr - Rynek Główny 12
    50. Stimac Edward "Foto-Tempo" - Floriańska 12
    51. Szafarz Władysław - Rynek Główny 23
    52. Turek Franciszek - Stradom 7
    53. Urbańczyk Emilia "Plastyka" - Zwierzyniecka 11
    54. Walaszek Antoni - Floriańska 40,  Rynek Pod. 9
    55. Walaszek Stanisław - Rynek Podgórski 9
    56. Wiśniewski Julian - Kalwaryjska 4
    57. Woźniak Zygmunt - Kalwaryjska 5, Rynek Główny 43
    58. Wysoczański Adolf - Prądnik Czerw., Dobrego Pasterza 83
    59. Zieliński Henryk - Dietla 55
    60. Ziółkowski Franciszek - Szpitalna 4
    61. Żuchaj Henryk - Grodzka 4
  • POWIAT BIALSKI :
      1. Bernaś Franciszek - Biała, 11-go Listopada 25
      2. Bomski Stanisław - Biała, 11-go Listopada 38
      3. Gandor Józef - Biała, Rynek 2
      4. Krawiec Franciszek - Kęty, Mickiewicza 316
      5. Kwietniewski Zenobiusz - Oświęcim, Rynek Gł. 8
      6. Matysiewski Juljan - Oświęcim, Jagiełły 1
      7. Mima Władysław - Biała, 11-go Listopada 15
      8. Pysz Genowefa - Biała, Pl. Wolności 10
  • POWIAT BOCHEŃSKI :
      1. Gustowski Maksymilian - Nipołomice, Kościuszki 448
      2. Miel Klementyna - Bochnia, Kazimierza Wielkiego 12
      3. Murzyn Władysław - Nieopłomice 243
  • POWIAT BRZESKI :
      1. Głuchowa Janina - Brzesko, Rynek 216
      2. Srokowa Maria - Brzesko, Kościuszki 22
  • POWIAT CHRZANOWSKI :
      1. Bromer Matylda - Jaworzno, Rynek 17
      2. Kłaput Władysław - Chrzanowo, Ogrodowa 9
      3. Krzysztoforski Edmund - Chrzanów
      4. Lojek Stanisław - Chrzanów, Ogrodowa 9
      5. Nizowska Janina - Chrzanów, Lenina 19
      6. Sąsiedzka Matylda - Krzeszowice, Ogrodowa 7
      7. Witalińska Helena - Jaworzno, Stojałowskiego 10
  • POWIAT DĄBROWSKI :
      1. Moskiewicz Ludwik - Dąbrowa, Grunwaldzka 1
      2. Rochel Andrzej - Żabno, Rynek
      3. Stroński Roman - Dąbrowa, Rynek 2
  • POWIAT KRAKOWSKI :
      1. Baran Maria - Skawina, Rynek 137
      2. Gargul Władysław - Wieliczka, Mickiewicza
      3. Gargulowa Zofia - Wieliczka, Mickiewicza
      4. Hendel Franciszek - Czernichów 78
      5. Karaś Józef - Wieliczka, Goliana 6
      6. Pustelnik Klotylda - Wieliczka, Mickiewicza 7
      7. Sztorc Jan - Wieliczka, Rynek 16
  • POWIAT LIMANOWSKI :
      1. Fijał Franciszek - Limanowa, Krakowska 59
      2. Janowska Waleria - Sowliny 252, gm. Limanowa
  • POWIAT MIECHOWSKI :
      1. Górski Kazimierz - Miechów, Plac Kościuszki 8
      2. Paliga Helena - Charsznica, gm. Chodów
      3. Piątek Wincenty - Janów Dolny 14, gm. Miechów
      4. Śpiechowicz Jan - Miechów, Rynek 14
      5. Wtorek Roman - Proszowice, Piłsudskiego 20
  • POWIAT MYŚLENICKI :
      1. Gurda Elżbieta- Myślenice, 3-go Maja 4
      2. Jakubiec Stanisław - Jordanów, Rynek 16
  • POWIAT NOWOSĄDECKI :
      1. Bielewicz Mieczysław, kier. Cholewa Jadwiga - Krynica, Lipowa, willa "Liliana"
      2. Furmanek Lucyna - Nowy Sącz, Jagiellońska 57
      3. Gawłowski Józef - Nowy Sącz, Jagiellońska 19
      4. Gołębiowska Janina - Nowy Sącz, Rynek 14
      5. Janiszyn Mieczysław - Nowy Sącz, Długosza 8
      6. Kosal Ludwik - Nowy Sącz, Jagiellońska 76
      7. Ks. Kruczek Stanisław - Stary Sącz, Klasztorna
      8. Sachse Maria - Krynica, Dietla
      9. Stach Stanisław - Nowy Sącz, Jagiellońska 10
    10. Stachura Teofil - Krynica, Pułaskiego, willa "Melsztyn"
    11. "Janina" Stadnik Ignacy - Nowy Sącz, Narutowicza 5
    12. Studnicki Bolesław - Grybów, Grunwaldzka
    13. Stypień Stanisław - Stary Sącz, Rynek 9
    14. Zachórski Józef - Nowy Sącz, Główna 46 
  • POWIAT NOWOTARSKI  - http://www.mhf.krakow.pl/teksty/kanik/divald.htm
                                                  http://jbc.jelenia-gora.pl/Content/75/krzeptowski.html
      1. Buchcer Zygmunt - Zakopane, Krupówki 1096 
      2. Czech Marian - Zakopane, Ogrodowa 1162
      3. Grabowska Katarzyna - Rabka, Długa, willa "Granit"
      4. Grabowski Stanisław - Rabka, Bazary
      5. Janczak Mieczysław - Zakopane, Witkiewicza 119
      6. Kozyra Helena - Zakopane, Sienkiewicza 879
      7. Mateja Helena - Zakopane, Krupówki 274
      8. Morawetz Edward - Nowy Targ, Kazimierza Wielkiego 8
      9. Rozłucki Franciszek - Nowy Targ, Rynek 17
    10. Schabenbock Helena - Zakopane, Witkiewicza, dom Kraszewskiego
    11. Skrabski Jan - Krościenko, Jagiellońska 127
    12. Stopka Stanisław - Zakopane, Kościelisko, 1040
    13. Sułkowski Zygmunt - Zakopane, Krupówki 40, I p.
    14. Szkop Dionizy - Nowy Targ, Św. Katarzyny 2
    15. Wołk Mikołaj - Zakopane 
  • POWIAT OLKUSKI :
      1. Rosiak Roman - Olkusz, Krakowska 18
  • POWIAT WADOWICKI :
      1. Byrski Albin - Andrychów, Rynek 1
      2. Gołąb Władysław - Zator, Rynek 45
      3. Jakubiec Stanisław - Kalwaria, Rynek 1
      4. Kuk Michał - Maków Podh., Kościelna 80
      5. Kłaput Władysław - Wadowice, Zatorska 59
      6. Leon Michał - Wadowice, Tatrzańska 43
      7. Łopatecki Franciszek - Wadowice, Mickiewicza 3
      8. Mika Jan - Zator, Rynek 6
      9. Stuglik Alojzy - Wadowice, Rynek 6
    10. Szydłowski Andrzej - Wadowice, 3 Maja 3
  • POWIAT ŻYWIECKI :
     1. Działo Stefania - Zabłocie, Kolejowa 23
     2. Janikowski Longin - Żywiec, Kościuszki 36
     3. Karaś Franciszek - Sucha, Kościelna 20
     4. Matlakiewicz Antoni - Żywiec, Kościuszki 56

  • WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE  
    miasto LUBLIN :

      1. Chabiński Jerzy - Dominikańska 7/4
      2. Chmielewski Michał - Rusałka 7/7
      3. Chyła Józef - 1-go Maja 13/2
      4. Dobkiewicz Antoni - Grodzka 30/3
      5. Filar Anna - 1-go Maja 19
      6. Gierasimiuk Władysław - Hipoteczna 5
      7. Grabowska Janina - Świętoduska 20
      8. Hartwig Edward - Narutowicza 19
      9. Hartwig Ludwik - Świętoduska 20
    10. Kamieniecki Aleksander - Głowackiego 29/7
    11. Kanadys Natalia - Krakowskie Przedm. 23
    12. Kaszewski Karol - Bychowska 1
    13. Kość Bolesław - Dolna P. Marii 15
    14. Kulicz Henryk - Zamojska 21/46
    15 - Krzesiński Henryk - Lubartowska 14
    16. Matysiak Władysław - Królewska 5
    17. Molska Halina - 1-go Maja 23
    18. Mroczko Szymon - Krakowskie Przedm. 34
    19. Nagrodzki Czesław - Zamojska 53
    20. Paliński Julian - Lipowa 1/7
    21. Porębny Marian - 1-go Maja 2/1
    22. Samojeden Roman - Lubartowska 3/18
    23. Staszewski Cyprian - Krakowskie Przedm. 52
    24. Skępska Weronika - Lubartowska 19
    25. Szramowicz Stanisław - Lubartowska 3
    26. Wierucki Kazimierz - Krakowskie Przedm. 66/1 
  • POWIAT BIAŁOPODLASKI :
      1. Brattig Ibnacy - Biała Podl., Piłsudskiego 11
      2. Cieślikiewicz Filomena - Terespol, 3-go Maja 113
      3. Czudowski Stanisław - Biała Podl., Plac Wolności 4
      4. Smoleńska Jadwiga - Biała Podll., Narutowicza 17
  • POWIAT BIŁGORAJSKI :
      1. Brodowska Maria - Biłgoraj, Kościuszki 41
      2. Szubartowicz Władysław - Biłgoraj, 3-go Maja 39  
  • POWIAT CHEŁMSKI :
      1. BIałowiejski Henryk - Chełm, Lubelska 21
      2. Czarnobajew Eugeniusz R. - Chełm, Lubelska 69
      3. Karpiński Tomasz - Chełm, Lubelska 87
      4. Przychoda Józef - Chełm, Lubelska 75/1
      5. Ścibiór Jan - Chełm, Lubelska 32
      6. Szalaty Aurelia - Chełm, Lubelska 62
  • POWIAT HRUBIESZOWSKI :
      1. Czarnobajew Eugeniusz - Hrubieszów, Pl. Wolności 32
      2. Modzelewski Stefan - Hrubieszów, 3-go Maja 27
      3. Podgórski Józef - Hrubieszów, 3-go Maja 27
      4. Sokołowski Leon - os. i gm. Grabowiec
  • POWIAT KRASNYSTAWSKI :
      1. Poniedziałek Stanisław - Izbica, Piłsudskiego
      2. Sarzyński Stanisław - Krasnystaw, Główna
      3. Seweryn Jan - Krasnystaw, Rynek 7
      4. Zielińska Zofia - Krasnystaw, Główna
  • POWIAT KRAŚNICKI :
      1. Kaczmarek Jan - os. Urzędów
      2. Kłosiński Henryk - Kraśnik, Narutowicza 12
      3. Laszkiewicz Stanisław - Kraśnik, Kościuszki 18
      4. Migut Henryk - Kraśnik, Kościuszki
      5. Taborska Janina - Kraśnik, Narutowicza 12
  • POWOAT LUBARTOWSKI :
      1. Sekuła Jerzy - p. f. "Foto Be-Be" - Lubartów, Piłsudskiego 32
  • POWIAT LUBELSKI :
      Brak danych
  • POWIAT ŁUKOWSKI :
      Brak danych
  • POWIAT PUŁAWSKI :
      1. Furtas Antoni - Kazimierz Dolny, Stary Rynek
      2. Soczko Feliks - Nałęczów, Al. Lipowa
      3. Walczewska Izabela - Puławy, Lubelska 81
      4. Witeska Mieczysław - Wąwolnica, Rynek 18
  • POWIAT RADZYŃSKI :
      1. Maron Romuald  "Foto-Roma" - Radzyń, Dąbrowskiego 5
  • POWIAT SIEDLECKI :
      1. Ciołek Siekierka Witold - Siedlce, Piłsudskiego 8
      2. Grabowska Zofia - Siedlce, Kochanowskiego 11
      3. Jakimiak Eugeniusz - Siedlce, Mickiewicza 1
      4. Jankowski Michał - Siedlce, 1-go Maja 11
      5. Ostrzysz Wacław - Siedlce, 11-go  Listopada 2
  • POWIAT TOMASZEWSKI :
      1. Tujak Antoni - Tomaszów Lub., Kościuszki 1
  • POWIAT WŁODAWSKI :
      1. Hemzaczkowa Anna - Parczew, Kościelna 47a
      2. Malicki Mieczysław - Wisznice, Kościelna 6
  • POWIAT ZAMOJSKI :
      1. Dubiel Julian - Zamość, 1-go Maja 10
      2. Marciniewicz Paweł - Zamość, Pereca 16
      3. Obst Franciszek - Zamość, Staszica 25
      4. Sykiewicz Włodzimierz Zamość, Mleczarska 1
      5. Warwasiewicz Wacław - Zamość, Piłsudskiego 11
  • WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE 
    miasto ŁÓDŹ :
      -  Foto-Atelier  http://musialrenata.republika.pl/HISTORIA.html
      1. Ajzen Mordchaj - Piotrkowska 117 m. 24
      2. Będkowski Zenon - Zgierska 17
      3. Bielski Ludwik - Napiórkowskiego 39, tel. 145-17
      4. Bielski Stanisław - 11-go Listopada 43
      5. Bielski Tadeusz - Limanowskiego 122
      6. Blewaska Józef - Ruda Pabianicka, Zjednoczenia 1
      7. Bogdanow Helena - Narutowicza 30
      8. Bołoński Witold - Legionów 1
      9. Borejsza-Wysocki Kazimierz - Południowa 3
    10. Borejsza-Wysocki Stanisław - Nowotki 17
    11. Brzozowski Stanisław - Piotrkowska 72 tel. 223-43
    12. Buchcer Jan - Piotrkowska 76
    13. Bujak Franciszek - Piotrkowska 100
    14. Bujak Franciszek - Piotrkowska 199
    15. Cuchra-Cukrowski Edward - Daszyńskiego 36
    16. Danka Ignacy - Limanowskiego 89
    17. Dąbrowski Czesław - Kilińskiego 86
    18. Frankfurt Marek - Piotrkowska 65
    19. Fruchtgarten Mendel - Narutowicza 32
    20. Grabowska Helena - Narutowicza 13, tel. 128-28
    21. Grabowski Władysław - Kilińskiego 151, tel. 160-60
    22. Grzeczkowski Józef - 6-go Sierpnia 28
    23. Hemplowa Aniela - Stalina 36
    24. Kamiński Władysław - Zgierska 87
    25. Kępińska Jadwiga - Piotrkowska 145
    26. Korek Edward - Piotrkowska 26
    27. Kost Józef - Rzgowska 58
    28. Kotecki Jan - 6-go Sierpnia 28
    29. Kowalczyk Henryk - Rzgowska 8
    30. Kowalczyk Władysław - Kościuszki 13, tel. 111-45
    31. Koziara Edmund - Ogrodowa 20
    32. Krupski Jan - Stalina 6
    33. Kubasiewicz Stanisław - Pl. Wolności 6, tel. 131-07
    34. Kucharski Stefan - Rzgowska 15/16
    35. Kwiatek Michał - Zgierska 107
    36. Leonieni Konrad - Narutowicza 8
    37. Letiako Józef - Zgierska 1
    38. Ludwikowski Władysław - Pabianicka  54
    39. Malarski Jan - Piotrkowska 43, tel. 119-23
    40. Michalak Tadeusz - Piotrkowska 33
    41. Miedzionis Bronisław - Zawadzka 16a
    42. Mierżanowski Jan - Stalina 9
    43. Mirecki Władysław - Piotrkowska 15, tel. 174-93
    44. Morawiec Anastazy - Piotrkowska 112
    45. Morowiec Bronisław - Piotrkowska 84
    46. Nadajewski Mieczysław - Piotrkowska 163
    47. Nawrocki Józef - Pruchnika 16, tel. 145-35
    48. Niciewicz Kazimierz - Limanowskiego 52
    49. Narczyński Jan - Armii Ludowej 53
    50. Olejniczak Leon - 11-go Listopada 53
    51. Pasikowski Jan - 6-go Sierpnia 9
    52. Podawacz Lucyna - Nawrota 37
    53. Polak Czesław - Pruchnika 38
    54. Prolejka Władysław - Piotrkowska 182
    55. Pryliński Bolesław - Al. Kościuszki 22
    56. Rędzikowski Aleksander - Pl. Wolności 11
    57. Rudy Stefan - Południowa 29
    58. Ryniecka Zenobia - Piotrkowska 104a
    59. Sawicki Mikołaj - Narutowicza 50
    60. Sierociński Jan - Zgierska 28
    61. Smul Marian - Św. Jerzego
    62. Stradomski Stefan - Drewnowska 2, tel. 209-47
    63. Strzała Jan - Stalina 48 
    64. Szabliński Franciszek - Piłsudskiego 23
    65. Szajner Janina - Rzgowska 171
    66. Szczeciński Władysław - Przędzalniana 28
    67. Szczesik Jan - Zamenhofa 1
    68. Szperling Józef - Bandurskiego 21
    69. Śmigacz Henryk - Piotrkowska 6
    70. Tomaszewski Tadeusz - 11 go Listopada 58
    71. Wawrzyniak Eugeniusz - Rzgowska 98a
    72. Wąs Mojżesz - Kilińskiego 52
    73. Wąsowicz Edward - Daszyńskiego 1
    74. Wąsowicz Genowefa - Nowotki 50
    75. Wesołowski Roman - Pomorska 32
    76. Włodzimierski Wiesław - Zamenhofa 2
    77. Wypustek-Strzemieczna Irena - Piotrkowska 44 m. 4, tel. 112-30
    78. Żychliński Adam - Narutowicza 3
  • POWIAT BRZEZIŃSKI :
      1. Aleksandrowicz Karolina - Tomaszów Mazowiecki
      2. Rytter Franciszek - Tomaszów Mazowiecki, Antoniego 12
      3. Szatkowski Franciszek - Brzeziny, Staszyca 10
      4. Ulikowski Tadeusz - Tomaszów Mazowiecki, Antoniego 16
      5. Wierusz Kazimiera - Koluszki
  • POWIAT KONECKI :
      1. Borowiec Apolonia - Końskie, Zamkowa 7
      2. Cuper Mieczysław - Czarniecka Góra, gm. Durczów
      3. Ziętek Stefan - Radoszyce, Łazienna 4
  • POWIAT KUTNOWSKI :
      1. Ciechalewski Roman - Kutno, Kołłątaja 16
      2. Kadelski Grzegorz - Kutno, Pl. 19-go Stycznia
      3. Mrozowicz Bronisław - Kutno, St. Rynek 9
      4. Nowakowski Jeremiasz - Żychlin, Pierackiego 6
      5. Szymańczyk Józef - Kutno, Sienkiewicza 8
  • POWIAT ŁASKI :
      1. Dąbrowski Kazimierz - Łask, Pl. 11-go Listopada 3
      2. Grajner Bolesław - Zelów, Rynek 13
      3. Kobza Adam - Pabianice, Armii Czerwonej 11
      4. Lesiński Wincenty - Pabianice, Zamkowa 24
      5. Medyński Karol - Pabianice, Kościuszki 17
      6. Śliwiński Antoni - Pabianice, Pl. Dąbrowskiego 8
      7. Witkowski Jan - Pabianice, Zamkowa 27
  • POWIAT ŁĘCZYCKI :
      1. Myszkowski Tadeusz - Ozorków, Al. Marszałka Żymierskiego 29
  • POWIAT ŁOWICKI :
      1. Jabłoński Ignacy - Łowicz, Zduńska 55
      2. Kosmola Jan - Łowicz, Łowicka 44
      3. Paszkiewicz Franciszek - Łowicz, Stalina 4
      4. Skroński Marian - Łowicz, Bielawska 1
      5. Tetzlaff Leonard - Łowicz, Bielawska 1
  • POWIAT ŁÓDZKI :
      1. Choinacki Marian - Zgierz, Zielona 11
      2. Glińska Petronela - Zgierz, Długa 13
      3. Gołosow Eugenia - Tuszyn, Żeromskiego 11
      4. Marciniak Marian - Zgierz, Długa 38
      5. Krzyżanowski Jan - Zgierz, Długa 35
      6. Kubasiewicz Barbara - Aleksandrów, Pl. Kościuszki 1
      7. Rabiega Karol - Zgierz, St. Rynek 5
      8. Rutkowska Helena - Aleksandrów, Pl. Kościuszki 21 
  • POWIAT OPOCZYŃSKI :
      1.Łukaszewska Kazimiera - Opoczno, Piaseczna 1
  • POWIAT PIOTRKOWSKI :
      1. Badl Adam - Piotrków, Piłsudskiego 56
      2. Bąkowicz Wojciech - Piotrków, Narutowicza 42
      3. Borkowski Zbigniew - Piotrków, 3-go Maja 23
      4. Chwastowski Lucjan - Piotrków, Słowackiego 24
      5. Dekuczyński Stefan - Piotrków, Piłsudskiego 80
      6. Gross Seweryn - Piotrków, Al. 3-go Maja 2
      7. Kostecki Czesław - Bełchatów, 11-go Listopada 10
      8. Krawczyński Józef - Piotrków, Narutowicza 16
      9. Krupówna Antonina - Piotrków, Piłsudskiego 65
    10. Oleszczak Feliks - Piotrków, Jerozolimska 7
    11. Rudszy Marian - Piotrków, Słowackiego 9
    12. Starowicz Leszek - Piotrków, Szewska 2
    13. Westrych Ryszard - Piotrków, Jerozolimska 15
  • POWIAT RADOMSZCZYŃSKI :
      1. Hoppe Jan - Radomsko, Pl. 3-go Maja 3
      2. Kochan-Niedzielska Alina - Radomsko, Reymonta 12
      3. Majewska Genowefa - Radomsko, Kilińskiego 17
      4. Wolanin Marian - Radomsko, Reymonta 23
  • POWIAT RAWSKI :
      1. Grabowski Kazimierz - Rawa Mazowiecka, Rynek 3
      2. Konieczny Jerzy-Stanisław - Rawa Mazowiecka, Kościuszki 13
  • POWIAT SIERADZKI :
      1. Bojzan Roman - Sieradz, Kościuszki 9
      2. Dabrowski Eugeniusz - Cmentarna 6 - http://www.fotmdabrowski.pl/
      3. Edelwajn Józef - Zduńska Wola, Kościelna 14
      4. Kulawiecki Leon - Sieradz, Kościelna 4
      5. Lipczyński Jan - Warta, Skarżyńskiego 10
      6. Ozimek Stefan - Sieradz, Kościuszki 9
      7. Pertkiewicz Stefan - Sieradz, Dominikańska 2
      8. Piątek Władysław - Zduńska Wola, Piłsudskiego 8
      9. Rajkowska Alicja - Zduńska Wola, Piłsudskiego 8
    10. Szarecka Helena - Zduńska wola, Piłsudskiego 16
  • POWIAT SKIERNIEWICKI :
      1. Gawinek Ryszard - Skierniewice, Senatorska 3
      2. Koziarski Stanisław - Skierniewice, Senatorska 15
      3. Snoch Feliks - Skierniewice, Sienkiewicza 4
      5. Snoch Maria - Skierniewice, Senatorska 6
      6. Stańczyk Zdzisław - Skierniewice, Sienkiewicza 6
      7. Staszkiewicz Jan - Skierniewice, Sienkiewicza 16
      8. Topolska Lucyna - Skierniewice, Senatorska 1
  • POWIAT WIELUŃSKI :
      1. Popławski Zygmunt - Wieluń, Kaliska 5
      2. Grądziel Mieczysław - Wieruszów, Wrocławska 1
      3. Górecki Franciszek - Jaworek, gm. Czastary
      4. Michalski Władysław - Praszka, Senatorska 25
      5. Obłak Aniela - w. i gm. Bazyn
      6. Szymański Geryn Franciszek - Wieluń, Wojciechowskiego 20
  • WOJEWÓDZTWO OLSZTYŃSKIE 
    miasto OLSZTYN :

      1. Dąbrowski Władysław - Św. Barbary 8
      2. Goldsobel Wanda - Mickiewicza 7
      3. Jesionowski Tadeusz - Jakuba 12
      4. Kasprzycki Jan - Kromera 5
      5. Pawlukiewicz Arkadiusz - Dworcowa 66
      6. Sternik Leokadia - Związek Jaszczurczy 7
      7. Szałajski Stefan - Pieniężnego 18
  • POWIAT BARTOSZYCKI :
      1. Iwulski Wojciech - Braniewo, Żeromskiego 13
      2. Siewruk Jadwiga - Orneta, Kopernika 17
      3. Wasilewski Stanisław - Orneta, Podgórna 12
  • POWIAT BRANIEWSKI :
      1. Iwulski Wojciech - Braniewo, Żeromskiego 18
      2. Siewruk Jadwiga - Orneta, Kopernika 17
      3. Wasilkowski Stanisław - Ortneta, Podgórna 12
  • POWIAT GIŻYCKI :
      1. Wańkowski Bronisław - Giżycko, Warszawska 64
      2. Wnukowski Bronisław - Giżycko, Warszawska 54
      3. Żukowicz Waldemar - Giżycko, Warszawska 8
  • POWIAT KĘTRZYŃSKI :
      1. Marzeta Józef - Kętrzyn, Sikorskiego 17
      2. Rek Stanisław - Kętrzyn, 1-go Maja 9
  • POWIAT LIDZBARSKI :
      1. Danilewicz Antoni - Lidzbark, Spółdzielców 18
  • POWIAT MORĄSKI :
      1. Abramowski Piotr - Zalewo, 29-go stycznia
      2. Kowalewski Antoni - Morąg, Dąbrowskiego 45
      3. Mierzejewski Michał - Morąg, Mickiewicza 1
  • POWIAT MRAGOWSKI :
      1. Hoffet Kostanty - Mrągowo, Warszawska 61
      2. Rek Stanisław - Mrągowo, Warszawska 17
      3. Romaszkiewicz Jan - Mrągowo, Lenina 17
      4. Siemieniago Teodor - Mikołajki, Kościelna 8
  • POWIAT NIDZICKI :
       Brak danych
  • POWIAT OLSZTYŃSKI :
      1. Gługołęcki Honorat - Olsztynek, Maty Rynek 4
      2. Kasprzyk Jerzy - Barczewo, Mickiewicza 88
  • POWIAT OSTRÓDZKI : http://www.wm.pl/Index.php?ct=ostroda&id=775234
      1. Kukliński Mieczysław - Ostróda, Kilińskiego 13
  • POWIAT PASŁĘCKI :
      1. Pietkun Jan - Pasłeka, Al. Zwycięstwa 21
  • POWIAT PISKI :
      1. Żuber Leon - Pisz, Rybacka 25
  • POWIAT RESZELSKI  :
      1. Kowalski Henryk - Biskupiec, Bogusławskiego 20
      2. Piotrowski Felicjan - Biskupiec, Chrobrego 43
      3. Waluśkiewicz Klemens - Reszel, Wyspiańskiego 23
  • POWIAT IŁAWECKI I SUSKI :
      1. Marciniak Witold - Prabuty, Warszawska 22
      2. Stańczyk  Edward - Susz, Prabucka 13
  • POWIAT SZCZYCIEŃSKI :
      1. Orsicz Aleksander - Szczytno, Kościuszki 10
      2. Wojciechowski Czesław - Szczytno, Stalina 17
  • POWIAT WĘGORZEWSKI :
       Brak danych
  • WOJEWÓDZTWO POMORSKIE  
    miasto  BYDGOSZCZ :
      1. Biernat Helena - Al. 1-go Maja 73
      2. Buhl Irena - Dworcowa 29
      3. Czajkowska Joanna - Farna 4
      4. Lulewicz Jerzy - Al. 1-go Maja 51
      5. Górski Bogumił - Poznańska 4
      6. Grabowski Józef - Marszałka Focha 22
      7. Jałoszyński Jan - Dworcowa 10
      8. Kiepuszewski Jan - Al. 1-go Maja 64
      9. Kobza Kazimierz - Al. 1-go Maja 16
    10. Kowalik Halina - Sienkiewicza 16
    11. Krówczuński Janusz - Chodkiewicza 7
    12. Langner Bolesław - Pomorska 54
    13. Lubowiecki Stanisław - Dworcowa 51
    14. Maciński Janusz - Chrobrego 22
    15. Michanowski Paweł - Al. 1-go Maja 3
    16. Michanowski Paweł - Długa 12
    17. Miduniecki Kazimierz - Grunwaldzka 78
    18. Narkiewicz Bronisław - Al. 1-go Maja 33
    19. Nowak Aleksander - Pomorska 7
    20. Otlewski Józef - Jezuicka 7
    21. Pilichowski Władysław - Śniadeckiego 24
    22. Skonieczny Szczepan - Długa 30
    23. Planer Adam - Św. Trójcy 21
    24. Springer Stanisław - Pomorska 54
    25. Strehlau Maria - Al. 1-go Maja 22
    26. Szafrajd Alfons - Al. 1-go Maja 5
    27. Szopieraj Jadwiga - Świętojańska 8
    28. Tokarzewski Jan i Karaszewicz - Al. 1-go Maja 63
    29. Turowski Ludwik - Cieszkowskiego 7
    30. Wiedeliński Józef - Pl. Wolności 5
    31. Wieszniewski Piotr - Sienkiewicza 23
    32. Wojtowicz Jan - Al. 1-go Maja 124
    33. Wojucki Witalis - Al. 1-go Maja 57
    34. Żaczek Wiktor - Grodzka 6
  • POWIAT BRODNICKI :
      1. Abramowski Stanisław - Górzno, Główna 23
      2. Tomaszewska Katarzyna - Brodnica. Kościuszki 6
  • POWIAT BYDGOSKI :
      1. Broszkiewicz Władysław - Fordon, Bydgoska 60
      2. Domagalanka Irena - Koronowo, Tucholska 2
      3. Kruger Bronisław - Solec Kujawski, Rynek 12
      4. Ziółkowski Władysław - Fordon, Bydgoska 14  
  • POWIAT CHEŁMIŃSKI : http://www.bu.uni.torun.pl/cymelia/chelmno.html
     1. Kawała Franciszek - Chełmno, Grudziądzka 26
     2. Stypuła Jan - Chełmno, 1-go Maja 4
  • POWIAT CHOJNICKI :
      1. Ludowicz Marian - Czersk, Chojnicka 14
      2. Szarejko Edward - Chojnice, Młyńska 2
      3. Szyjkowski Jan - Chojnice, Strzelecka 20
  • POWIAT GRUDZIĄDZKI :
      1. Malicka Fernanda - Grudziądz - Legionów 45
      2. Malicki Edmund - Grudziądz - Toruńska 25
      3. Orzechowski Antoni - Łasin, Podmurna 2
      4. Poznański Ludwik - Grudziądz - Sienkiewicza 14
      5. Sławiński Roman - Grudziądz, Wybickiego 14
      6. Wałęsa Tadeusz - Grudziądz, Groblowa 6
      7. Welkówna-Taberska Stanisława - Grudziądz, Wybickiego 6
  • POWIAT INOWROCŁAWSKI :
      1. Drosz Stanisław - Inowrocław, Dworcowa 4a
      2. Hulisz Ludwik - Inowrocław, Rzeźnicka 4
      3. Januszewski Stefan - Inowrocław, Rynek 23
      4. Kaźmierczak Roman - Inowrocław, Król. Jadwigi 29
      5. Maciaszek Stanisław - Kruszwica, Podgórna 1
      6. Piasecki Kazimierz - Inowrocław, Rynek 2
  • POWIAT LIPNOWSKI : 
       Brak danych
  • POWIAT LUBAWSKI :
      1. Klimkowska Wanda - Nowe Miasto, Przemysława 3
      2. Skonieczny Bronisław - Nowe Miasto, 19-go Stycznia 2
  • POWIAT NIESZAWSKI :
      1. Dryński Józef - Aleksandrów Kuj. Łąkowa 2
      2. Karolański Jan - Ciechocinek, Traugutta 2
      3. Kwiatkowski Kazimierz - Osięciny, Targowa 5
      4. Olędrzyński Wacław - Nieszawa, Mickiewicza 6
      5. Ruciński Teodor - Piotrków Kuj.
  • POWIAT RYPIŃSKI :
      1. Jędrzejewska Zofia - Rypin, Kościelna 8
  • POWIAT SĘPOLEŃSKI :
     1. Florczak Wojciech - Sępolno, Hallera 6
  • POWIAT SZUBIŃSKI :
      1. Piekarski Teofil - Kcynia, Rynek 5
      2. Szubertowski Jakub - Szubin, 3-go Maja 19
  • POWIAT ŚWIECKI :
      1. Hein Józef - Osie, Kościuszki 2
      2. Lemański Walery - Świecie, Batorego 6
      3. Sanecki Tadeusz - Świecie, Pocztowa 3
  • POWIAT TORUŃSKI : 
      1. Czarnecki Alojzy - Toruń, Stary Rynek 35 -
                                        http://pl.wikipedia.org/wiki/Alojzy_Czarnecki
      2. Drążkowska Adela - Chełmża, Paderewskiego 1
      3. Jakowczyk Franciszek i Węgorowski Leon - Toruń, Różana 4
      4. Jedynak Władysław - Toruń, Łazienna 28
      5. Kaczmarek Edward - Toruń, Podmurna 24
      6. Kaczmarek Telesfor - Chełmża, Rynek Garncarski 2
      7. Makaruk Bronisław - Toruń, Żeglarska 31
      8. Mełnicki Teodor - Toruń, Mostowa 15
      9. Smoczyński Władysław - Toruń, Rynek Staromiejski 12
  • POWIAT TUCHOLSKI :
      1. Kneba Alojzy - Tuchola, Świecka 4
      2. Poczekajski Kazimierz - Tuchola, Świecka 1
  • POWIAT WĄBRZESKI :
      1. Dygasiński Jerzy - Wąbrzeźno, Kopernika 14
      2. Przybyszewski Felicjan - Golub, 17-go Stycznia 11
  • POWIAT WŁOCŁAWSKI :
      1. Brzezińskin Stanisław - Włocławek, Cyganka 14
      2. Dowmont Karol - Włocławek, Brzeska 13
      3. Glonek Henryk - Chodecz, Warszawska 5
      4. Kuligowski Tadeusz - Włocławek, Kościuszki 6
      5. Polachowski Beniamin - Włocławek, 3-go Maja 16
      6. Własow Wacław - Włocławek, Żabia 9
      7. Wojtara Szczepan - Lubień Kuj., Pl. Wolności 14
  • POWIAT WYRZYSKI :
      1. Błażej Piotr - Mrocza, 5-go Stycznia 2
      2. Brzezińska Maria - Nakło, n/Notecią Ks. Skargi 1
      3. Jarzęba Paweł - Nakło n/Notecią, Pl. Konopnickiej 5
      4. Knajdek Antoni - Łobżenica, Chmielna 189
      5. Paszkiewicz Stanisław - Białośliwie, 4-go Stycznia 29
  • WOJEWÓDZTWO POZNAŃSKIE
     miasto POZNAŃ :
      1. Alejnik Jan - Mickiewicza 22/126, tel. 31-32
      2. Błaszkiewicz Bronisław - Św. Marcina 9/10
      3. Burszta Józef - Matejki 45 m. 2
      4. Cichosz Bolesław - Roosevelta 13, tel. 49-43
      5. Czarnecki Witold - Czerwonej Armii 7, tel. 44-22
      6. Czuba Czesław - Półwiejska 22
      7. Dąbrowska Janina - Marszałka Focha 32
      8. Drobiński Tadeusz - Zeylanda 3 m. 4
      9. Dudek Stefan - Kilińskiego 1
    10. Falkiewicz Stanisław - Daszyńskiego 34a
    11. "Fotografika" Jędrosiewicz H. i Waśkowska Anna - Fr. Ratajczaka 7, tel. 99-21
    12. "Foto-Jurma" Wrocławska 38, tel. 22-68
    13. "Foto" Frączek Władysław - Główna 52
    14. Fuchsowa Józefa - Kraszewskiego 28
    15. Gałdziński Hieronim - Marszałka Focha 158
    16. Górzyński Mieczysław - Marszałka Focha  51
    17. Harcerska Spółdzielnia Pracy "Foto-Skaut" - Łukaszewicza 4
    18. Ignaszak Józef - Daszyńskiego 71 m. 20
    19. Jesiołowski Jan Bolesław - Pl. Bernardyński 2
    20. Jęśko Bolesław - Marszałka Focha 48-11, tel. 69-85
    21. Kaczmarek Aniela - Roosevelta 11
    22. Kaczor Alojzy - Małeckiego 21 m. 2
    23. Knobel Kazimierz - Jasna 10, tel. 93-84
    24. Kozanecki Stefan - Kraszewskiego 2, tel. 40-67
    25. Kozłowski Leon - Rynek Śródecki 9/1
    26. Lange Janusz - Dąbrowskiego 14/16
    27. Markiewicz Stanisław - Armii Czerwonej 1
    28. Michałowicz Wiktor, Kujawa W. "Minerwa" - Matejki 51, tel. 70-20
    29. Myszkowscy M. i J. - Półwiejska 2
    30. Nowacki Józef - Bluszczowa 18/1
    31. Nowak Bolesław - 27-go Grudnia 5, tel. 13-35
    32. Pawlik Stanisław - "Fotokamera" - Św. Marcina 66/67, tel. 37-76
    33. Piątek Jan - Mylna 14 m. 5
    34. Rorich Karol - Grobla 1a
    35. "Foto-Sztuka" Rut Władysław - Wały Zygmunta Augusta 1, tel. 92-00
    36. Sztender Jan - Wiśniowa 10
    37. Szułczyński Dyonizy - Krzyżownik, Lemborska 12
    38. Tasiemski Marian - Dąbrowskiego 53/55
    39. Więckowski Marian - Mickiewicza 36
    40. Wróbel Józef - Św. Antoniego 52
    41. Zakrzewski Henryk - Grunwaldzka 17
    42. Zielonacki Zb. Nitschke M. - 27-go Grudnia 16, tel. 31-38
  • POWIAT CHODZIESKI :
      1. Kubisiak Czesław - Chodzież Al. Kościuszki 7
      2. Malach Alfons - Budzyń, Rynkowa 56
      3. Pisarek Franciszek - Margonin, Rynek 11
      4. Skibiński Jan - Chodzież, 7-go Listopada 10
      5. Szewczyk Lucjan - Szamocin, Kościelna 2
  • POWIAT CZARNKOWSKI :
      1. Boberski Leon - Czarnków, Gdańska 10
      2. Konig Franciszek - Czarnków, Kościuszki 56
      3. Maćkowiak Franciszek - Wieleń, Drawska 4a
  • POWIAT GNIEŹNIEŃSKI :
      1. Bierecki Stanisław - Gniezno, Farna 8
      2. Jóźwiak Antoni - Czerniejewo, Pałacowa 15
      3. Jung Jan - Kłecko
      4. Łuczkowska Jadwiga - Gniezno, Zielony Rynek 11
      5. Nowicki Wiktor - Gniezno, Chrobrego 35
      6. Starczewski Edmund - Gniezno, Chrobrego 7
      7. Szembekowa Wanda - Gniezno, Chrobrego 37
  • POWIAT GORZOWSKI :
      1. Czerechowicz Bolesław - Gorzów, Chopina 28
      2. Dubicki Antoni - Gorzów, W. Wasilewskiej 119
      3. Koralewski Sylwester - Gorzów, W. Wasilewskiej 18
      4. Lubowiecki Antoni - Gorzów, Mieszka I 64
      5. Plener Józef - Gorzów, Drzymały 38, Ip.
      6. Prokop Franciszek - Witnica, Gorzowska 56
      7. Siciński Andrzej - Gorzów, Pocztowa 67
      8. Ulatowski Roman - Gorzów, Chrobrego 32
  • POWIAT GOSTYŃSKI :
      1. Czabajew Ignacy - Gostyń, Rynek 23
      2. Dziasek Walenty - Borek, Rynkowa 2
      3. Gołebiewski Franciszek - Krobia, Rynek 21
      4. Nowicki Leon - Gostyń, Św. Ducha 9
  • POWIAT GUBIŃSKI :
      1. Brzeziński Edmund - Gubin, Świerczewskiego 3
     
  • POWIAT JAROCIŃSKI :
      1. Geppert Tomasz - Jarocin, Rynek 1
      2. Gościniak Stanisław - Pleszew, Sienkiewicza 30
      3. Sip Ludwik - Jarocin, Walki Młodych 9
      4. Tokarski Henryk - Nowemiasto, Rynek 7
      5. Witkowski Czesław - Jarocin, Św. Ducha 41  m. 83
      6. Zientek Jan - Jarocin, Krótka 3
  • POWIAT KALISKI :
      1. Chwastowski Tadeusz - Kalisz, 11-go Listopada 12
      2. Jackowska Maria - Kalisz, Żymierskiego 41
      3. Kantorski Kazimierz - Opatówek, Pl. Wolności 10
      4. Lisiak Stanisław - Kalisz, Żymierskiego 10
      5. Matusiak Władysław - Błaszki, Pl. Czerw. Tankistów 12
      6. Spółdzielnia Fotog. "Roma" kier. Wójcicki - Kalisz, Żeromskiego 10
      7. Szymański Piotr - Lisków, Podgrodzie Kal.
      8. Świątczak Walenty - Stawiszyn, Rynek 20
      9. Zengteler Jan - Kalisz, 11-go Listopada 6  
  • POWIAT KĘPIŃSKI ;
      1. Dyduch Jan - Kępno, Armii Czerwonej 5
      2. Feigowa Maria - Ostrzeszów, Targowa 4
      3. Nawrocki Jan - Kepno, Armii Czerwonej 23
      4. Rusajczykowa Leokadja - Kępno, Armii Czerwonej 40
      5. Wasiela Jan - Bralin, 3-go Maja 17
  • POWIAT KOLSKI :
      1. Jańczak Kazimierz - Koło, Sienkiewicza 8
      2. Kobiela Ignacy - Dąbie, Dąbrowskiego 12/14
      3. Kujawiński Bolesław - Izbica Kuj., Piłsudskiego 1
      4. Łyszczyński Aleksander - Koło, Pułaskiego 2
      5. Pajdziński Stanisław - Koło, Toruńska 32
      6. Knasik Antoni - Sompolno, Kaliska 40
      7. Szczesiak Antoni - Koło, Sienkiewicza 6
  • POWIAT KONIŃSKI :
      1. Budzyński Jan - Pyzdry, Farna 2
      2. Godlewski Alfred - Konin, Armii Czerwonej  64
      3. Ostrowski Bolesław - Słupca, 11-go Listopada 8
      4. Sypniewski Józef - Konin, Armii czerwonej 62 - http://www.fotosypniewski.konin.pl/
  • POWIAT KOŚCIAŃSKI :
      1. Ciesielski Walenty - Kościan, Poznańska 32
      2. Dratwiński Stanisław - Krzywiń, Kościańska 62
      3. Ludowicz Józef - Czempiń, Rynek 33
      4. Ludowicz Czesław - Kościan, Pl. Żołnierza 2
      5. Maciejak Florian - Kościan, Al. Kościuszki 20
      6. Maciejak Franciszek - Kościan, Marcinkowskiego 13
      7. Małecki Alfons - Śmigiel, Kilińskiego 2
      8. Roszak Władysław - Krzywiń, Staroleszczyńska 22a
  • POWIAT KROŚNIEŃSKI :
      1. Wrzesiński Piotr - Krosno  n. O., Bobrowice 123
  • POWIAT KROTOSZYŃSKI :
      1. Gabryelski Stefan - Krotoszyn, Piastowska 30
      2. Kandzierski Leon - Krotoszyn - Młyńska 8
      3. Małecka Apolonia - Zduny, Sienkiewicza 94
      4. Mikunicki Józef - Krotoszyn, Pl. 1-go Maja 10
      5. Szczepaniak Franciszek - Koźmin, 1-go Maja 16
  • POWIAT LESZCZYŃSKI :
      1. Chojnacki Józef - Leszno, Rynek 35
      2. Hanke Andrzej - Leszno, Słowiańska 53
      3. Kochowicz Radomir - Leszno, Leszczyńskich 39
      4. Kroczyk Edmund - Leszno, Krasińskiego 1
      5. Orzałkiwicz Walenty - Leszno, Leszczyńska 12
      6. Zientek Emil - Leszno, Rynek 9 m. 6
  • POWIAT MIĘDZCHODZKI :
      1. Lachowicz Bronisław - Sieraków, Rynek 8
      2. Myszkowski Stanisław - Międzychód. 17-go Stycznia 87
  • POWIAT MIĘDZYRZECKI  :
      1. Antkowski Bolesław - Zbąszynek, Dworcowa
      2. Juraha Aleksander - Międzyrzecze, Daszyńskiego 7
      3. Markiewicz Stanisław - Międzyrzecze, Kościelna 16
      4. Narbutowicz Wacław - Zbąszynek, Pl. Wolności 16
  • POWIAT MOGILEŃSKI :
      1. Galiński Roman - Pakość, Inowrocławska 3
      2. Kamerduła Kazimierz - Trzemeszno, Kilińskiego 16
      3. Kupka Florian - Strzelno, Kościelna 8
      4. Miecyjak Mateusz - Pakość, Lipowa 10
      5. Nowakowska Maria - Mogilno, Rynek 2
      6. Stręk Leon - Trzemeszno, Św. Jana 2
  • POWIAT NOWOTOMYSKI :
      1. Antkowiak Władysław - Nowy Tomyśl, Mickiewicza 6
      2. Knop Leon - Przyłak
      3. Milczyński Józef - Nowy Tomyśl, Armii Czerwonej 4
      4. Myszkowski Wacław - Lwówek, Rynek 25
      5. Olejniczak Kazimierz Zbąszyń, Miodowa 6
      6. Pawłowski Antoni - Grodzisk, Szeroka 1
      7. Poplewski Stefan - Buk, Poznańska 2
      8. Śledyński Kazimierz - Grodzisk, Rakoniewska 3
      9. Sołtysiak Wacław - Zbąszyń, Senatorska 41
    10. Szumiński Jan - Opalenica, 1-go Maja 30
  • POWIAT OBORNICKI :
       Brak danych
  • POWIAT OSTROWSKI :
      1. Banach Jan - Ostrów, Kolejowa 24
      2. Brachoczek Józef - Ostrów, Kolejowa 24
      3. Furmankowa Jadwiga - "Ilona" - Ostrów, Kolejowa 30
      4. Malik Wacław - Ostrów, Kolejowa 30
      5. Szramens Edmund - Ostrów, Kościelna 11
      6. Szymański Alfons - Odolanów, Rynek 4
      7. Zaremba Ludwik - Mikstat
  • POWIAT PILSKI :
      1. Hanaj Władysław - Piła, Bydgoska 29
      2. Janicki Władysław - Piła, Piramowicza 14
      3. Romaszkiewicz Stanisław - Krzyż, Mostowa 1
      4. Zachara Józef - Piła, Ludowa 50
  • POWIAT POZNAŃSKI :
      1. Dolata Franciszek - Pobiedziska, Rynek 7
      2. Koziołkiewicz Zofia - Swarzędz, Kilińskiego 17
      3. Maciejewski Andrzej - Pobiedziska, Kostrzyńska 4
      4. Szymkowiak Józef - Żabikowo, Matejki 6
  • POWIAT RAWICKI :
      1. Budziak Irena - Bojanowo, Drzymały 59
      2. Guzikowski Antoni - Rawicz, Żwirki i Wigóry 2
      3. Ławniczak Józef - Konary 24
      4. Płóciennik Czesław - Rawicz, Paderewskiego 10
  • POWIAT RZEPIŃSKI :
     
    1. Gryszka Józef - Słubice, Armii Czerwonej 2
      2. Ostaszewski Wacław - Rzepin, Kościuszki 2
  • POWIAT SKWIERZYŃSKI :
      1. Kondracki Jan - Skwirzyn, Marszałkowska 9
  • POWIAT STRZELECKI :
     
    1. Grześkowiak Walenty - Drezdenko, Sienkiewicza 8
      2. Ludwik Konstanty - Strzelce, Forteczna 1
      3. Świniarski Antoni - Drezdenko, Stalina
  • POWIAT SULĘCIŃSKI :
     
    1. Jackiewicz Mieczysław - Łagów, Kościuszki 2
      2. Litkiewicz Władysław - Sulęcin, Kościuszki 30
  • POWIAT SZAMOTULSKI :
      1. Brzezińska Zofia - Szamotuły, Kościelna 11
      2. Deska Wojciech - Wronki, Jadwigi 20
      3. Jankowski Kazimierz - Wronki, Rynek 6
      4. Król Edmund - Obrzycko
      5. Kurczewska Janina - Szamotuły, Rynek 3
      6. Mocek Alojzy - Szamotuły, Rynek 13
      7. Priebe Henryk - Obrzycko, Dworcowa 18
      8. Przybylak Wojciech - Radzyń, gm. Kazimierz
      9. Sobański Antoni - Grzebienisko
    10. Włodarczyk Marian - Duszniki 23 
  • POWIAT ŚREMSKI :
      1. Głowacki Edward - Książ, Św. Mikołaja 21
      2. Kałucki Konstanty - Dolsk, Św. Ducha 3
      3. Kramek Franciszek - Mosina, Słowackiego 11
      4. Kotkowska Leokadia - Śrem, Rynek 15
      5. Łączyński Antoni - Śrem, Rynek 51
      6. Piasecka Salomea - Śrem, Rynek 39
      7. Ratajczak Albin - Śrem, Garbary 5
      8. Wojciechowski Zbigniew - Kórnik, Poznańska 62
  • POWIAT ŚREDZKI :
      1. Jagielski Zygmunt - Środa, Dąbrowskiego 36
      2. Olejniczak Marian - Środa, Nowy Rynek 6

  • POWIAT ŚWIEBODZIŃSKI :
      1. Łazar Stanisław - Sulechów, Łukasiewicza 4
      2. Prokopowicz Zygmunt - Świebodzin, Głogowska 26
      3. Śledziówna Adela - Świebodzin, Rynek 10
      4. Wojtarewicz Bolesław - Świebodzin, Żymierskiego 14
  • POWIAT TURECKI :
      1. Bazela Józef - Tuliszków, Poznańska 28
      2. Pawłowski Eugeniusz - Turek, Kaliska 4
  • POWIAT WĄGROWIECKI :
      1. Anders Franciszek - Wągrowiec, Kolejowa 9
      2. Klatt Leon - Wągrowiec, Płk. Paszkowa 6
      3. Szajkowski Józef - Wągrowiec, Daszyńskiego 20
      4. Szubertowski Michał - Damasławek, Wągrowiecka 18 
  • POWIAT WOLSZTYŃSKI I BABIMOJSKI :
      1. Koralewski Stanisław - Babimost, Brójecka 1
      2. Krugel Marian - Wolsztyn, 5-go stycznia 63
      3. Rogoziński Stanisław - Przedmieście
      4. Śmiech Henryk - Wolsztyn, Walki Młodych 7
      5. Świniarek Albin - Wolsztyn, 5-go Stycznia 31/32
      6. Świniarek Wiktor - Rakoniewice, Pocztowa 1 
  • POWIAT WRZESIŃSKI :
      1. Waligóra Walenty - Orzechowo
      2. Włosik Franciszek - Września, Jedności 1
      3. Zieliński Antoni - Września, Lenina 80
  • POWIAT WSCHOWSKI :
      1. Karlic Eugeniusz - Wschowa, Jagiellońska 7
      2. Manikowski Bolesław - Wschowa, Ratuszowa 3
      3. Walter Ryszard - Wschowa, Marsz. Koniewa 6
  • POWIAT ZIELONOGÓRSKI :
      1. Skrzypczak Bolesław - Zielona Góra, 3-go Maja 91
  • POWIAT ZNIŃSKI
      1. Przybyszewski Józef - Janowice
      2. Tomczak Ludwik - Żnin, Śniadeckich 8

  • WOJEWÓDZTWO RZESZOWSKIE
     miasto  RZESZÓW :
      1. Kunyszewski Józef - Kościuszki 15
      2. Opydo Leon - Kościuszki 6
      3. Pleśniak Mieczysław - Skarbowa 17
      4. Stanisz Helena - Grunwaldzka, 20
      5. Staszczak Zofia Maria - 3-go Maja 5
      6. Turaj Julian - Jagiellońska 8a
  • POWIAT BRZOZOWSKI :
      1. Kościelny Antoni - Brzozów, Bilich I
      2. Węgrzyn Jan - Dynów
      3. Witkowski Józef - Dynów
  • POWIAT DEBICKI :
      1. Humowiczowa Elżbieta - Dębica, Kolejowa 7
  • POWIAT GORLICKI :
      1. Melko Jadwiga - Gorlice, Rynek 2
      2. Pelc Walenty - Bicz, Piłsudskiego 54
      3. Sikora Władysław - Gorlice, Mickiewicza 7
      4. Wisłocka Berta - Gorlice, Mickiewicza 7
      5. Wojtczuk Maria - Gorlice, 3-go Maja 14
  • POWIAT JAROSŁAWSKI :
      Brak danych
  • POWIAT JASIELSKI :
       Brak danych
  • POWIAT KOLBUSZOWSKI :
    1. Matejek Stanisław - Dąbrowska [ad Comolas]
    2. Mazur Stanisław - Kolbuszowa, Krzywa 17a
  • POWIAT KROŚNIEŃSKI :
      1. Drozd Leon - Krosno, Piłsudskiego 6
      2. Kaska Rudolf - Krosno, Lwowska
      3. Murman Kazimierz - Iwonicz
      4. Niepokój Władysław - Krosno, Sienkiewicza 7
      5. Winiarski Karol - Korczyna, Rynek
  • POWIAT LESKI
      1. Krzywowiąż Julian - Lesko
  • POWIAT LUBACZOWSKI :
       Brak danych
  • POWIAT ŁAŃCUCKI :
      1. Grego Stanisław - Łańcut, Cetnarskiego 25
      2. Kulpa Wincenty - Leżajsk, Siodlańska 15
      3. Kulpa Władysław - Leżajsk, Rynek 33
      4. Rogowski Walenty - Łańcut, [22-go] Listopada 7
      5. Zaczyński Józef - Łańcut, Rynek 22
  • POWIAT MIELECKI :
      1. Jaderny Wiktor - Mielec, Kolejowa 13
      2. Urbaniak Władysław - Mielec, Piłsudskiego 28
  • POWIAT NIŻAŃSKI
      1. Cisek Sebastian - Kamień 734
      2. Kosmala Paweł - Nisko, Daszyńskiego 8
      3. Pest Jan - Ulanów, Rynek 3
  • POWIAT PRZEMYSKI :
      1. Fischer Jacek Stanisław - Przemyśl, Franciszkańska 19
      2. Kaziów Michał - Przemyśl, Słowackiego 1
      3. Kohla Bronisław - Przemyśl, Pl. Konstytucji 2
      4. Niemczyński Władysław - Przemyśl, 3-go Maja 8
      5. Smoczkiewicz Stanisław - Przemyśl, Słowackiego 3
      6. Staszak Władysław - Przemyśl, Franciszkańska 21
      7. Śmigielski Michał - Przemyśl, Słowackiego 2
  • POWIAT PRZEWORSKI :
       Brak danych
  • POWIAT RZESZOWSKI :
      1. Patryn Stanisław - Strzyżów, Słowackiego, Kiosk
      2. Sowa Franciszek - Błażowa 65
  • POWIAT SONECKI :
      1. Nadwodny Michał - Sanok, Piłsudskiego 2
  • POWIAT TARNOBRZESKI :
      1. Antończyk Józef - Tarnobrzeg, Pocztowa 1 
                                     http://www.tarnobrzeg.pl/php/media/afisz/doc/afisz103.doc
      2. Kadzielowa Elenora - Tarnobrzeg, Słowackiego 4
      3. Kosmałowa Maria - Rozwadów, Mickiewicza 19
      4. Paź Stanisław - Tarnobrzeg, Rynek 21
  • WOJEWÓDZTWO SZCZECIŃSKIE
     miasto SZCZECIN :
      - "Foto Reflex", Kazimierz i Czesław  Podhorodeccy - Międzyzdroje - Świnoujście
    http://company.yellowpages.pl/Polska/zachodniopomorskie/Swinoujscie/43175/index.html

      1. Biliński Tadeusz - 5-go Lipca 10
      2. Biskupski Stefan - Bogusława 49
      3. Chajewski Piotr - Drzymały 13
      4. Dowisz Stanisław - Mickiewicza 121
      5. Himmel Mordka - Krasińskiego 1
      6. Joffe Łazarz - Jagiellońska
      7. Józefowicz Jan - Mariana Buczka 31
      8. Korobacz Bolesław - Wojska Polskiego 50
      9. Kowal Franciszek - Radogoska 3
    10. Kuźmiński Eugeniusz - Kołłątaja 24
    11. Kwiatkowski Jan - Niepodległości 31
    12. Maciejewski Alojzy - Ledóchowskiego 12
    13. Majewski Józef - Długosza 17
    14. Mańczak Ludwik - Wojska Polskiego 54
    15. Mądroszkiewicz Jan - Wojska Polskiego 10
    16. Miara Wincenty - Parkowa 9
    17. Mizgała Marian - Piastów 66
    18. Mróz Stefan i S-ka - Wojska Polskiego 46
    19. Napiórkowski Edward - Jagiellońska 84
    20. Okowity Józef i Stanisław - Piastów 75
    21. Panek Marian - Ledóchowskiego 21
    22. Petryk Józef - Armii Czerwonej 34
    23. Petryk Marian - Piastów 70
    24. Piskorska Irena - Piastów 9
    25. Plechowski Edmund - Piastów 14
    26. Pogorzelski Bolesław - Jagiellońska 89
    27. Ptaszyński Franciszek - Wrocławska 21a
    28. Samociuk Adam - Radogoska 3
    29. Szper Mira - Słowackiego 1
    30. Trzeciak Bazyli - Wojska Polskiego 48
    31. Wojtasiak Witold - Jedności Narodowej 41
  • POWIAT BIAŁOGARDZKI :
      1. Borowiec Stefan - Połczyn Zdrój, Stalina 11
      2. Holynko Julian - Świdwin, Kołobrzeska 43
      3. Huszczak Włodzimierz - Połczyn-Zdrój, Kościelna 3
      4. Kocik Bronisław - Połczyn Zdrój, Kościuszki 3
      5. Mazany Franciszek - Białogard, P. Marii 17
      6. Napiórkowski Narcyz - Białogard, Żymierskiego 7
      7. Omachel Kazimierz - Połczyn-Zdrój, Kościelna 3
      8. Piwiński Eugeniusz - Świdwin, 3-go Marca 13
      9. Siurowska Stanisława - Białogard, Pl. Wolności 3
    10. Speth Józef - Białogard, Wojska Polskiego 7
    11. Woliński Antoni - Połczyn-Zdrój, Osóbki-Morawskiego 7
  • POWIAT BYTOWSKI :
      1. Witka Józef - Bytów, Huzarska 18
  • POWIAT CHOJEŃSKI :

      1. Lipiński Aleksander - Dębno, Stalina 9
      2. Paprocki Eugeniusz - Dębno, 1-go Maja 1
      3. Paprocki Tadeusz - Mieszkowice
  • POWIAT CHOSZCZEŃSKI :
      1. Pławski Lesław - Choszczno, Klasztorna 38
  • POWIAT CZŁUCHOWSKI :
      1. Szajkowski Jan - Człóchów, Rynkowa 8
      2. Włodarczyk Wacław - Człóchów, Rynkowa 9
  • POWIAT DRAWSKI :
      1. Czepe Eryk - Złocieniec, Rynek 10
      2. Kraszewski Leonard - Drawsko, Ratuszowa 9
  • POWIAT GRYFICKI :
      1. Smerdel Marian - Gryfice, R. Żymierskiego 64
  • POWIAT GRYFIŃSKI :
      1. Gieros Leon - Gryfino, Kościelna 27
      2. Prolejko Leonard - Dąbie Szczecińskie, Chrobrego 20
  • POWIAT KAMIEŃSKI :
      1. Grzywacz Stanisław - Golczewo, Zwycięstwa 42
      2. Zdanowska Halina - Kamień Pomorski, Chrobrego 3
  • POWIAT KOŁOBRZESKI :
      1. Bohus Stanisław - Ustronie Morskie, Nadbrzeżna 4
      2. Gozdur Feliks - Kołobrzeg, Szczecińska 44
      3. Jańczak Sergiusz - Kołobrzeg, Łomżyńska 4
      4. Mirecki Stanisław - Karlino, Koszalińska 16
      5. Wiśniewski Władysław - Kołobrzeg, Wyzwolenia 8
  • POWIAT KOSZALIŃSKI :
      1. Bakurowicz Bolesław - Koszalin, Zwycięstwa 129
      2. Brzechwa Edward - Koszalin, Zwycięstwa 33
      3. Kraskowski Hipolit - Sianów, Armii Polskiej 11
      4. Leszczyński Janusz - Koszalin, Drzymały 5
      5. Nowakowski Kazimierz - Koszalin, Zwycięstwa 58
      6. Szczeciński Władysław - Koszalin, Jana z Kolna 4
  • POWIAT ŁOBEZKI :
      1. [C]on Ignacy - Łobez, Bieruta 36
  • POWIAT MIASTECKI :
      1. Chomczyk Roman - Miastko, Kazimierza Wielkiego 28
      2. Krupiak Felkis - Korzybie, gm. Barcino
      3. Prolejko Mieczysław - Miastko, Czerwonej Armii 10
  • POWIAT MYŚLIBORSKI :
      1. Segner Bronisław - Myślibórz, Stalina 15
  • POWIAT NOWOGARDZKI :
      1. Dałkiewicz Marian - Goleniów, Armii Czerwonej 10
  • POWIAT PYRZYCKI :
      1. Gągała Hieronim - Lipjany, Daszyńskiego 314
  • POWIAT SŁAWIEŃSKI :
      1. Czechowicz Wawrzyniec - Darłowo, Pocztowa 2
      2. Lechman Piotr - Sławno, Stalina 23
      3. Nowaczek Władysław - Darłowo, Kwiatkowskiego 11
      4. Rygał Stanisław - Darłowo, Powstańców Wielkp. 11
      5. Woźnicki Zygmunt - Polanów, Żymierskiego 1
  • POWIAT SŁUPSKI :
      1. Bieszczad Helena - Ustka, Stalina 57
      2. Brzozowski Jan - Słupsk, Świętojańska 14
      3. Gajewski Aleksy - Słupsk, W. Polskiego 38
      4. Grochowski Bolesław - Słupsk, Starzyńskiego 4
      5. Kilarski Bolesław - Słupsk, Popławskiego 11
                                    http://www.muzeum.slupsk.pl/wwm91.htm
      6. Kondratowicz Czesław - Słupsk, W. Polskiego 34
      7. Lewicki Zygmunt - Słupsk, Bema 5
      8. Matuszewski Henryk - Słupsk, Stalina 7
      9. Paluch Andrzej - Słupsk, Wyspiańskiego 11
    10. Pożyńska Katarzyna - Słupsk, Mickiewicza 16
    11. Prokopiak Stanisław - Ustka, Stalina 70
    12. Skrypko Jan - Słupsk, Wojska. Polskiego 40
    13. Szczepański Jerzy - Słupsk, W. Polskiego 21
    14. Urbańska Janina - Ustka, Stalina 8
  • POWIAT STAROGARDZKI
       Brak danych
  • POWIAT SZCZECINECKI :
      1. Jurkiewicz Józef - Czaplinek, Bieruta 2
      2. Marciniak Mieczysław - Szczecinek, Środkowa 7
      3. Skonieczny Leon - Szczecinek, 9-go Maja 36
      4. Szlachetka Helena - Szczecinek, Żukowa 24
      5. Woźniak Bolesław - Szczecinek, Żukowa 74
  • POWIAT SZCZECIŃSKI :
      Brak danych
  • POWIAT WAŁECKI :
      1. Hermanowicz Antoni - Wałcz
      2. Oprzański Leon - Jastrowie
      3. Pisuk Józef - Wałcz
      4. Żukowska Pelagia - Wałcz
  • POWIAT ZŁOTOWSKI :
      1. Buczel Paweł - Złotów, Pl. Paderewskiego 11
      2. Goszczyński Bolesław - Złotów, Wojska Polskiego 9
      3. Szakiel Napoleon - Złotów
  • WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKO-DĄBROWSKIE
     miasto KATOWICE :
      1. Borzyński Jan - Czarneckiego 3
      2. Hecher Fredryk - Dyrekcyjna 4, tel. 304-47
      3. Holas Karolina - Pierackiego 7, tel. 310-53
      4. Koterba Maria Henryka - Kościuszki 5, tel. 353-54
      5. Królecki Maksymilian - Kościuszki 5
      6. Łojek Maria - Wojciechowskiego 55
      7. Mroszczak Józef - Daszyńskiego 10, tel. 355-64
      8. Opałek Tadeusz - Mariacka 3, tel. 315-83
      9. Pławecki Tadeusz - Kościuszki 19
    10. Siemieszko i Winszczyk "Foto" - Młyńska" tel. 357-53
    11. Solczyński Alojzy - Wodna 9
    12. Szczepurek Alfons - Krakowska 39, tel. 342-22
    13. Waliłko Franciszek - 3-go Maja 36, tel. 354-77
    14. Wojnowski Józef - Stawowa 4
    15. Zielezik Klara - Panewnicka 62
  • POWIAT BĘDZIŃSKI :
      1. Arciszewski Bronisław - Będzin, Małachowskiego 42
      2. Bagińska Daniela - Gołonóg, Stara Wieś 60
      3. Furman Emilia - Dąbrowa Górnicza, Królowej Jadwigi 2
      4. Gajewska Cecylia - Klimantów, Szkolna 5
      5. Katolik Eugeniusz - Dąbrowa Górnicza, Sobieskiego 19
      6. Kwiatkowski Wiktor - Grodziec, Pierackiego
      7. Pasek piotr - Dąbrowa Górnicza, Sobieskiego 19
      8. Radzikowska Stanisława - Dąbrowa Górnicza, 3-go Maja 4
      9. Roman Józef - Kazimierz, Główna 10
    10. Serwińska Emilia - Strzymieszyce Wielkie, Warszawska 13
    11. Szelest Jerzy - Grabocin, Poprzeczna 34
    12. Tomaszewski Stanisław - Będzin, Małachowskiego 11
    13. Torbus Mieczysław - Będzin, Waryńskiego 4
    14. Wikarek Tadeusz - Czeladź, Pl. 11-go Listopada 17
    15. Zapała Jan - Ząbkowice, Kościelna 20
    16. Żelichowski Józef - Dąbrowa Górnicza, Sobieskiego 10
  • POWIAT BIELSKI :
      1. Barcik Józef - Strumień, Rynek 82
      2. Bernas Franciszek - Bielsko, 11-go Listopada
      3. Ganat Gertruda - Dziedzice, Słowackiego 4, tel. 72
      4. Grabiec Edward - Czechowice, Żeromskiego 2
      5. Hubert Zofia - Bielsko, 3-go Maja 7
      6. Jakubowski Kazimierz - - Bielsko, L. Laski 2
      7. Krasnodębski Leon - Bielsko, Żwirki i Wigury 4
      8. Kwiatkowski Bronisław - Bielsko, Zamkowa 2
      9. Loboż Leon - Bielsko, Stalina
    10. Piechula Stanisław - Bielsko, Pasaż K.K.O. 1
    11. Polarczyk Teodor - Mikuszowice 46
    12. Spichowicz Stanisław - Bielsko, 3-go Maja 17
    13. Stefanowicz Edward - Bielsko, Pl. Jagiellonów
    14. Wduloła Jan - Bielsko, Wzgórze 20 tel. 24-06
  • POWIAT BYTOMSKI : 
        - http://www.fotohanka.pl/index2.html
      1. Bielicki Aleksander - Bytom, Stalina 4
      2. Baziuk Anna - Bytom, Wolności 62   
      3. Fiala Marta - Bytom, Witczaka 24
      4. Gargul Kazimierz - Bytom, Janty 14
      5. Gruszka Eryk - Mikulczyce, 3-go Maja 4
      6. Jaszek Berta - Mikulczyce, Pl. Wolności 1
      7. Kłeczek Mieczysław - Bytom - Welera 4
      8. Krasnodębski Paweł - Bytom, Piekarska 44
      9. Nowak Franciszek - Stolarzowice, Rokitnicka 22
    10. Pituch Stanisław - Bytom, Janty 20
    11. Prosniewska Aniela - Bytom, Wrocławska 1
    12. Rylski Stanisław - Bytom, Janty 27
    13. Skoceń Kazimierz - Michowice, Czerwonej Armii 75
    14. Skorny Stanisław - Bytom, Jagiellońska 3
    15. Skórtski Kazimierz - Bytom, Dworcowa 20
    16. Sowózrał Irena - Bytom, Parkowa 1
    17. Wieczorek Józef - Bytom, Krakowska 21
    18. Windelbrandt Aleksander - Bytom, Kraszewskiego 1
    19. Wielczyński Ludwik - Bytom, Piekarska 4
  • MIASTO CHORZÓW :
      1. Bogacki Joachim - Chorzów, Wolności 27a
      2. Chwastowski lucjan - Chorzów, Wolności 13, tel. 423-54
      3. Galik Bogusław - Chorzów, Wolności 24
      4. Kasprzak Marek - Chorzów, 3-go Maja 7
      5. Kidawa Antoni - Chorzów, Ligota Górnicza 62
      6. Lipińska Agnieszka - Chorzów-Batory, Farna 2
      7. Nowak Lucjan - Chorzów, Wolności 4
      8. Samron Tadeusz - Chorzów, Wolności 26
      9. Samron Tadeusz - Chorzów, Wolności 3, tel. 402-02
  • POWIAT CIESZYŃSKI :
      1. Chabot Korneliusz - Cieszyn, Armii Czerwonej 36
      2. Cywiński Józef - Ustroń 12
      3. Holeksa Karol - Cieszyn, Zamkowa 6
      4. Hombek Franciszek - Wisła 531
      5. Kubisz Tadeusz - Cieszyn, Pl. Św. Krzyża 1
      6. Pieszkiewicz Rudolf - Cieszyn, Garnizonowa 5
      7. Rozłucka Emilia - Cieszyn, Szersznika 5
      8. Satara Władysław - Cieszyn, Zamkowa 4
      9. Syjud Regina - Skoczów, Kościelna 129
    10. Szymczyk Rud. - Zebrzydowice 245
    11. Wójcik Jan - Cieszyn, Armii Czerwonej 56
  • POWIAT GLIWICKI :
      1. Beker Szczepan - Gliwice Klasztorna, tel. 22-78
      2. Biłecki Stanisław - Gliwice, Dworcowa 11
      3. Kamiński Michał - Gliwice, Plac Piastów 1
      4. Kowalczyk Hilary - Gliwice, Dworcowa 4
      5. Kwasek Jan - Gliwice, Zwycięstwa 31
      6. Lekki Józef - Gliwice, Zwycięstwa 39, tel. 39-49
      7. Maciejko Tadeusz - Gliwice, Zwycięstwa 34a
      8. Pochaba Ernest - Gliwice, Nowowiejska 7
      9. Polny-Polański Stefan - Gliwice, M. Strzdy 28
     10. Różański Julian - Gliwice, Zwycięstwa 12
     11. Sikorski Zdzisław - Gliwice, Zwycięstwa 26
     12. Tybowski Michał - Gliwice, Zwycięstwa 27
     13. Wała Jerzy - Gliwice, Zaborska 24
     14. Wasylkowski Roman - Gliwice, Dworcowa 18
     15. Zudin Jan - Gliwice, Nowowiejska 2a
  • POWIAT GŁUBCZYCKI :
      1. Sieprowski Józef - Głubczyce, Stalina 6
  • POWIAT GRADKOWSKI :
      1. Karol Konstanty - Gradków, Warszawska 15
      2. Nowak Mieczysław - Otmuchów, Nyska 26
  • POWIAT KATOWICKI :
      1. Berndt Herta - Szopienice, Oświęcimska 44
      2. Bielska Irena - Siemianowice, Stabika 1
      3. Baranowska Klara - Piotrowice, Sobieskiego 3, tel. 253-68
      4. Broll Elfryda - Michałkowice, Kościelna 9
      5. Czarnecki Leon - Mysłowice, Stalina 22
      6. Dytko Józef - Kochłowice, Piotra Skargi 4
      7. Gajda Wiktor - Bielszowice,. Kokota 126
      8. Gambiec Helena - Nowa Wieś, Powstańców 4
      9. Hoszek Jan - Nowa Wieś, K. Miarki 14
    10. Jasieński Donat - Siemianowice, Św. Barbary 4, tel. 230-44
    11. Kaczmarczyk Stanisław - Świętochłowice, Armii Czerwonej 6
    12. Kosmalla Paweł - Nowy Bytom, Pl. Wolności 1
    13. Nadej Stanisław - Łagiewniki, Sienkiewicza 29
    14. Maleska Maria - Ruda Śl. , Słowackiego 4
    15. Mendrys Mieczysław - Mysłowice, Wyspiańskiego 5
    16. Misiewicz Witold - Siemianowice, Barbary 4
    17. Myslicka Jadwiga - Mysłowice, Stalina 9
    18. Niesporek August - Janów, Wyzwolenia 9
    19. Pieczka Teofil - Orzegów, Poprzeczna 2
    20. Rudich Perec - Świętochłowice, Armii Czerwonej 16
    21. Siekierowska Prakseda - Dąbrowa Mała, Dworcowa 5
    22. Sojda Jadwiga - Lipiny, Stalina 3
    23. Stańczyk Franciszek - Brzezinka, Sobieskiego 95
    24. Troch Jadwiga - Mysłowice, Bytomska 3, tel. 220-88 
  • POWIAT KLUCZBORSKI :
      -  Bolesław Herman - Kluczbork - http://kluczbork.pl/kluczbork/zasluzeni/
      1. Braungerber Franciszka - Kluczbork, Żymierskiego 20
      2. Kast Roman - Kluczbork, Pułaskiego 5
      3. Linoff Edward - Kluczbork, Zawadzkiego 23
      4. Łabudziński Tadeusz - Kluczbork, Bronisławy 6
      5. Michałowski Bronisław - Kluczbork, Byczyńska 49
      6. Pawluczuk Hipolid - Kluczbork, Prez. Bieruta 20
      7. Skrobich Władysław - Wołczyn, Namysłowska 39
  • POWIAT KOZIELSKI :
      1. Czerkowski Witold - Kędzierzyn, Daszyńskiego 15
      2. Fełsztański Bolesław - Kędzierzyn, Powstańców 47
      3. Lalicka Katarzyna - Koźle, Św. Anny 12
      4. Libek Otton - Koźle, Szopena 1
      5. Polanowski Stanisław - Koźle, Kościuszki 2
      6. Teichman Ewald - Kędzierzyn, Grunwaldzka 46
  • POWIAT LUBLINIECKI :
      1. Poznaniski Antoni - Lubliniec, Korfantego 6
      2. Zielińska Irena - Dobrodzień, Stalina 5
  • POWIAT NIEMODLIŃSKI :
      1. Włodyba Jan - Niemodlin, Pl. Gen. Zawadzkiego
  • POWIAT NYSKI :
      1. Kiec Lucjan - Głuchołazy
      2. Lewicki Feliks - Głuchołazy
      3. Myszyński Leon - Nysa
      4. Przyłucka Felicja - Nysa, Piastowska 4
      5. Stroński Roman - Paczków
  • POWIAT OLESKI :
      1. Kordas Franciszek - Olesno, Kopernika 1
      2. Kubisiak Nikodem - Gorzów, Stalina 12
  • POWIAT OPOLSKI :
      1. Grunwald Zdzisław - Opole, Odrodzenia 8
      2. Grzegorzewicz Jerzy - Opole, Odrodzenia 38
      3. Kahl Wilhelm - Siotkowice, Klapacz 94
      4. Kornicki Marian, mgr - Opole, Mikołowska 10
      5. Sztorc Jan - Opole, Mikołowska 36
      6. Śmietański Adam - Opole, Krakowska 30a- http://www.um.opole.pl/historia/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=19&Itemid=120
      7. Witon Józef - Opole, Odrodzenia 18
      8. Wojteczak Leontyna - Opole, Kosnego 5
  • POWIAT PRUDNICKI :
      1. Jakobi Irena - Prudnik, Sobieskiego 26
      2. Korolewicz Stanisław - Prudnik, 3-go Maja 8
      3. Rąpała Leon - Prudnik, Rynek 41
      4. Sałyga Bazyli - Prudnik, Matejki 15 
  • POWIAT PSZCZYŃSKI :
      1. Baj Aleksandra - Mikołów, Pszczyńska 8
      2. Byrski Albin - Imielin, Jana 4
      3. Juryłko - Mikołów
      4. Kozynowska Łucja - Tychy, Kościuszki 2
      5. Linder Paweł - Orzesze, Rynek 111
      6. Szala Elżbieta - Mikołów, Rynek 7
      7. Świech Michał - Pszczyna, Rynek
  • POWIAT RACIBORSKI :
      1. Gołebiewski Ireneusz - Racibórz
      2. Świech Daniel - Racibórz, ks., Londzina 9
      3. Tkacz Tadeusz - Racibórz, Opawska 3
  • POWIAT RYBNICKI :
      1. Kajżar Józef - Rybnik, Gimnazjalna 9
      2. Kowalewska Jadwiga - Rybnik, Plac Żołnierza Polskiego 3
      3. Kusy Wiktoria - Wodzisław, Wałowa 21
      4. Oczadzy Maksymilian - Rybnik II, Długa 20
      5. Opolona Anna - Czerwianka, Furgota 16
      6. Przybył Józef - Dębieńsko Wielkie, Wiejska 39
      7. Radler August - Knurów, Kościelna 25
      8. Rudzki Jan - Żory, Bramkowa 5
      9. Sottyrk Stanisław - Rydułtowy, Ofiar Terroru 23
    10. Wilk Władysław - Rybnik, 9 [3]-go Maja 5. 
    11. Żaratkiewicz Jadwiga - Rybnik, Kościelna 9
  • SOSNOWIEC :  http://sosnowiec.naszemiasto.pl/inne/specjalna_artykul/13096.html
      1. Bykowski Mieczysław - Piłsudskiego 21
      2. Chwastowski Grzegorz - Jasna 20
      3. Cuglewski Bolesław - Wawel 8a
      4. Ćwirko-Godycka Irena - Kaliska 26
      5. Ćwirko-Godycki Mikołaj - Orla 28
      6. Grzegorski Mieczysław - Warszawska 10
      7. Kawecka Helena Leokadia - Żymierskiego 20
      8. Klich Bogusław - Sielecka 25
      9. Kłusek Henryk - Dabrowska 23
    10. Krzeszewski Bolesław - Modrzejowice, 7
    11. Mielczarek Marian - Piłsudskiego 14, tel. 616-61
    12. Muszałek Edward - Nowopogońska 35
    13. Opiłka Maria Łucja - 3-go Maja
    14. Przytulska Anna - 3-go Maja
    15. Rączka Adolf - Modrzejewska 25
    16. Ryszkowski Stanisław - Rudna 12
    17. Skórkiewicz Teofil - Perla 5
    18. Sojka Mieczysław - Orla 11
    19. Stelmaszczyk Janusz - Żeromskiego 8 - http://www.staszic.edu.pl/wybitni6.htm
    20. Śmigielski Bronisław - Dąbrowska 32
    21. Zalega Leonard - Swobodna 4
    22. Zorski Zygmunt - Modrzejowa 25
  • POWIAT STRZELECKI :
      1. Białoruski Aleksander - Strzelce, Kościuszki 1
      2. Rychlik Jan - Strzelce, Krakowska 15
      3. Szoska Wiktor - Zawadzkie, Mickiewicza 8a 
  • POWIAT TARNOGÓRSKI :
      1. Fromiel Hildegard - Radzionków, Oświęcimska 38
      2. Grzyb Wincenty - Piekary Śl., 3-go Maja 19
      3. Melcer Jan - Tarnowskie Góry, Krakowska 4
      4. Zlenekerowasowa Agnieszka - Radzionków, Kościuszki 5
      5. Zimnoch Aleksander - Tarnowskie Góry, Żwirki i Wigury 2, tel. 139
      6. Żosgórski Eryk - Piekary Śl., Żymierskiego 205
  •  ZABRZE : http://zabrze.aplus.pl/zabrze%20zak%20foto1n.html
      1. Dreszer Tadeusz - Wolności 228
      2. Franosz Józef - Wolności 266
      3. Kowalski Stanisław - Wolności 256 
      4. Kurc Edward - Piotra Skargi 1
      5. Kusy Józef - Bytomska 35
      6. Lasek Stanisław - Damrota 11
      7. Nowak Witold - 3-go Maja 40
      8. Omylski Jan - Wolności 293
      9. Rosenbelger Eugeniusz - Pl. Krakowski 6
    10. Skoczylas Eugeniusz - Pl. 24-go Stycznia 2
    11. Statkiewicz-Hoffman Irena - Dworcowa 5
    12. Wawrzyńska Zofia - Wolności 285
    13. Wróblewski Wacław - 3-go Maja 11a
  • POWIAT ZAWIERCIAŃSKI :
      1. Bacior Józef - Żarki, Stary Rynek 29
      2. Bażek Jan - Myszków, Kościuszki 63
      3. Jakubowski Bolesław - Zawiercie, 3-go Maja 1
      4. Montak Franciszek - Zawiercie, Kościuszki 16
      5. Rzepecka Lucyna - Siewierz, Częstochowska 62
      6. Sroka Władysław - Łazy, Traugutta 6
      7. Szczypka Józef - Zawiercie, Kościuszki 33, tel. 182
  • WOJEWÓDZTWO WARSZAWSKIE
      miasto WARSZAWA :
      1. Bajor Maria i Józef - Mickiewicza 56
      2. Bieńkowski Stanisław - Chmielna 24
      3. Bietkowski Henryk - Krakowskie Przed. 16/18
      4. Braun Irena - Wieleńska 29
      5. Buchcar Karol - Wolska 13
      6. Buchcar Karol i Krzemiński Fel. - Grochowska 271
      7. Buchcar Tadeusz - Marszałkowska 74
      8. Burska Zenobia - Marszałkowska 81a
      9. Byk Jan - Targowa 62
    10. Chrapkowski Leonard - Al. Jerozolimskie 27
    11. Daryś Benedykt - Nowy Świat 29
                                    http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34880,4055811.html
    12. Floryńska Krystyna - Ząbkowska 19
    13. Floryńska Krystyna i Sochalski Henryk - Stalowa 23
    14. Frydrych Michał - Al. Jerozolimskie 24
    15. [F] Gunkiewicz Alfred - Marszałkowska 6
    16. Gałązka Stanisław - Radzymińska 49
    17. Głowala Zbigniew - Targowa 2
    18. Godlewska Maria Helena - Wieleńska 9
    19. Goldfarb Mackel - Marszałkowska 1
    20. Goronowicz Mikołaj - Marszałkowska 61
    21. Grabowski Marian - Pl. Szembeka 2
    22. Gromecka Jadwiga - Białołęcka 18
    23. Jabłońska Kazimiera - Targowa 66
    24. Jarumski Leon i Nowicka Gabriela - Marszałkowska 95
    25. Kimarski Piotr - Krasińskiego 18
    26. Kobza Włodzimierz - Kochanowskiego 7
    27. Kołaczkowski Adam - Al. Jerozolimska 7
    28. Korek Edward - Chmielna 14
    29. Kosiński Tadeusz - Francuska 32
    30. Kowalski Mieczysław - Marii Kazimiery 3
    31. Kupniewski Konstanty - Marszałkowska 106
    32. Lemański Kazimierz - Widok 2
    33. Lewandowski Stanisław - Stalowa 24
    34. Łukomski Edmund - Targowa 78
    35. Łysikiewicz Nikodem - Marszałkowska 85
    36. Łysikiewicz Zygmunt - Puławska 39
    37. Miernicka Barbara - Żurawia 34
    38. Miernicki Władysław - Marszałkowska 88
    39. Mieszkowski Bronisław - Zgody 4
    40. Mikołajewscy Antoni i Antonina - Targowa 42
    41. Milewska Zofia - Grochowska 133
    42. Musialik Kazimierz - Marszałkowska 101
    43. Niemczyński Roman - Marszałkowska 108
    44. Niemirowska Helena - Leszno 51
    45. Nikolski Włodzimierz - Al. Jerozolimska 35
    46. Ogonowski Stefan - Targowa 22
    47. Okowita Stefania - Wolska 36
    48. Oliwkowska Eugenia Anna - Targowa 15
    49. Pacholczyk Eugenia - Targowa 64
    50. Pakosz Janina - Stalowa 36
    51. Palmowska Maria - Marszałkowska 97
    52. Panomarew Jadwiga - Tad. Hołówki 3
    53. Pyć Roman - Nowogrodzka 37
    54. Radoski Janusz - Wilcza 25
    55. Rajski Henryk - Marszałkowska 38
    56. Rakowski Szczęsny - Targowa 2
    57. Rakowski Szcz. i Foriański - Traczewski - Radzymińska 26
    58. Renert Kazimierz - Chełmska 38
    59. Różewicz Józef - Złota 37
    60. Sawicki Tadeusz - Róg Marszałkowskiej i Al. Sikorskiego
    61. Sekowski Alfred - Puławska 50
    62. Sekowski Wiktor - Marszałkowska 60
    63. Sienkiewicz Józef - Grochowska 250
    64. Skowrońska Helena - Ząbkowska 19
    65. Sykulski Lucjan - Ząbkowska 29
    66. Szałajski Adam Marian - Żelazna 31
    67. Szatkowski Tadeusz - Marszałkowska 39a
    68. Świętochowska Barbara - Widok 20
    69. Tomczak Marian - Puławska 34
    70. Trzecińska Janina - Grójecka 40
    71. Urbanowicz Franciszek - Żurawia 4a
    72. Wisman Zofia - Koszykowa 24
    73. Włodarczyk Aniela - 11-go Listopada 36
    74. Wolański Michał - Grochowska 355
    75. Zacharski Jan - Marszałkowska 84
    76. Żak Marian - Stalowa 6
  • POWIAT BŁOŃSKI :
      1. Dunin Bartodziejska Halina - Milanówek, Al. Lipowa
      2. Chełmicka Matylda - Grodzisk Mazowiecki, Sienkiewicza 4
      3. Kubicki Aleksander - Mszczonów, Warszawska 14
      4. Lubańska Barbara - Błonie, Okrzei 6
      5. Mieszkowski Bronisław - Komorowo, Słowackiego 14
      6. Naziębło Stanisław - Grodzisk Mazowiecki, 11-go Listopada 7
      7. Niczewski Jerzy - Grodzisk Mazowiecki Pl. Legionów 19
      8. Oracz Anatol - Żyrardów, Fabryczna 34
      9. Rykowska Zofia - Żyrardów, Ogrodowa 8
    10. Wacławek Stanisław - Grodzisk Mazowiecki, Kościuszki 5
    11. Weber Stefan - Brwinów, 1-go Maja 1
    12. Witkowska Felicja - Milanówek, Piłsudskiego 10
    13. Włodarczyk Władysław - Błonie, Kościuszki 8
    14. Wykrętowicz Danuta - Milanówek, Piłsudskiego 23
    15. Zajączkowska Anna - Żyrardów, Tylna 19
    16. Żak Marian - Grodzisk Mazowiecki, Kościuszki 30 
    17. Żarakowski Jerzy - Żyrardów, 1-go Maja 17
  • POWIATY CIECHANOWSKI :
      1. Biliński Stefan - Ciechanów, Warszawska 56
      2. Buczek Edward - Ciechanów, Warszawska 52
      3. Szall Jerzy - Ciechanów, Warszawska 34
      4. Więckowski Marian - Ciechanów, Sienkiewicza 15
  • POWIAT DZIAŁDOWSKI :
      1. Babińsaki Marceli - Działdowo, Dworcowa 27
      2. Gołębiewski Wincenty - Działdowo, Pocztowa 8
      3. Karbowska Cecylia - Lidzbark, Zieluńska 5
  • POWIAT GARWOLIŃSKI:
      1. Trzaska Tadeusz - Irena, Warszawska 43
  • POWIAT GOSTYNIŃSKI :
      1. Sadowski Piotr - Gostynin, 3-go Maja 23
      2. Szczepański Jan - Gostynin, Pl. Wolności 24
  • POWEIAT GRÓJECKI :
      1. Maślenik Helena - Grójec, Al. Walki Młodych 7a
      2. Nowotny Zygmunt - Grójec, Warszawska 22
      3. Lewandowski Stanisław - Grójec, Magielnicka 9
      4. Lewandowski Stanisław, Uciński Stefan - Warka, Franciszkańska 8
      5. Wronka Edward - Promna
  • POWIAT MAKOWSKI :
      1. Packo Maria Eulalia - Maków Mazowiecki, Piłsudskiego 77
      2. Stefańska Henryka - Maków Mazowiecki, Kilińskiego 3
  • POWIAT MIŃSKI :
      1. Burzyńska Lucyna - Mińsk Długa 34
      2. Fefliński Stanisław - Kałuszyn, Piłsudskiego 78
      3. Foto Muza  Kropiwnicki Mieczysław - Mińsk, Piłsudskiego 1
      4. Nowicki Adam - Miński, Warszawska 40
      5. Pokorska Halina - Miński, Warszawska 72
      6. Ruszkowski Eugeniusz - Mińsk, Kościelna 3
      7. Sażyńska Stefania - Mińsk, Piłsudskiego 52
      8. Spaliński Józef - Mińsk, Warszawska 46
      9. Żelazowski Marian - Mińsk, Piłsudskiego 25
  • POWIOAT MŁAWSKI :
      1. Bartkowski Jan - Mława, Żeromskiego 1
      2. Bobiński Marceli - Mława, Niborska 28
      3. Osowski Henryk - Mława, Długa 16
  • POWIAT OSTROŁĘCKI :
       Brak danych
  • POWIAT OSTROWSKI :
      1. Mierzejewska Florentyna - Komorowo, Szosa Ostrołęcka 26
      2. Olszewski Tomasz - Ostrów, Piłsudskiego 30
      3. Dembek Mieczysław - Ostrów, 3-go Maja 35
  • POWIAT PŁOCKI :        http://www.galeria.e-plock.pl/
      1. Dalkiewicz Franciszek - Krawieczyn
      2. Kozłowski Władysław - Płock, Grodzka 11
      3. Olędzińska Bronisława - Drobin
      4. Wojtków Barbara - Wyszogród
  • POWIAT PŁOŃSKI :
       Brak danych
  • POWIAT PRZASNYSKI :
      1. Głogowski Bronisław - Przasnysz, Mostowa 14
      2. Zabielska Regina - Przasnysz, Kacza 11
  • POWIAT PUŁTUSKI :
      1. Krysiak Józef - Radzymin, Stary Rynek 21
      2. Walkus Stanisław - Wołomin, Legionów
      3. Zarzycki Stanisław - Wołomin, Warszawska 17
  • POWIAT RADZYŃSKI :
      1. Krysiak Józef - Radzymin, Stary Rynek 21
      2. Walkus Stanisław - Wołomin, Legionowo
      3. Zarzycki Stanisław - Wołomin, Warszawska 17
  • POWIAT SIERPECKI :
      1. Gawroński Stanisław - Sierpc, Górna 15 
      2. Łoziński Tadeusz - Raciąż, Kilińskiego 18
      3. Olędrzyński Wacław - Sierpc, Pierackiego 4
      4. Rutkowski Stanisław - Sierpc, 1-go Maja 3
      5. Sznyter Wiktor - Żuromin, Pl. Piłsudskiego 8
      6. Węgrzynowski Franciszek - Raciąż, Pierackiego 14
  • POWIAT SOCHACZEWSKI :
      1. Kośmider Stanisław - Sochaczew, Staszyca 50
      2. Stańkowska Helena - Sochaczew, Staszyca 20
      3. Sitowska Stanisława - Sochaczew, Staszyca 20
  • POWIAT SOKOŁOWSKI :
      1. Pędich Jan - Sokołów, Kilińskiego 3
  • POWIAT WARSZAWSKI :
      1. Barciński Zdzisław - Modlin Stary
      2. Boszko Władysław - Modlin Twierdza
      3. Buchcer Mieczysław - Piastów, Reja 2
      4. Buchcar Halina - Ursus, Paderewskiego 3
      5. Burchacka - Laufer Maria - Włochy, Mickiewicza 32
      6. Ciszewski Kazimierz - Nowy Dwór, Mickiewicza 4
      7. Drozdowski Ignacy - Pruszków, Kraszewskiego 15
      8. Fingrunt Adolf - Rembertów, Piłsudskiego 27
      9. Gaweł Józef - Otwock, Kościelna 10
    10. Gozdan Eleonora - Włochy, Mickiewicza 21
    11. Hołubkowa Józefa - Legionowo, Kopernika 17
    12. Iwoński Edward - Rembertów, Piłsudskiego 66
    13. Janiak Stanisław - Okęcie, Krakowska 32
    14. Jane Aleksander - Prószków, Prusa 42
    15. Kobylińska Maria - Wawer, Płomnicka 92
    16. Korzeniowska Sabina - Legionowo, Sienkiewicza 6
    17. Kowaleska Janina - Radość, Topolowa 7, gm. Falenica
    18. Okoniewski Jan - Otwock, Warszawska 23
    19. Pałucha Stefan - Ożarów, 3-go Maja 6
    20. Parońska Franciszka - Bukowice, Obrońców Lwowa 6, gm. Jabłonna
    21. Popiel Marian - Karczew, Częstochowska 10
    22. Rabczak Antoni - Nowy Dwór, Warszawska 18
    23. Rachwalska Regina - Rembertów, Piłsudskiego 46
    24. Schmidt Bolesław - Prószków, Kraszewskiego 8
    25. Stoczkiewicz Halina - Rembertów, Zwycięstwa 6
    26. Szybulska Janina - Pruszków, Kościuszki 2
    27. Trembicki Mieczysław - Otwock, Warszawska 29
    28. Zarakowski Władysław - Pruszków, Prusa 2
    29. Ziółkowski Józef - Otwock, Kościelna 6
  • POWIAT WĘGROWSKI :
      1. Szpilman Alter - Węgrów, Gdańska 9
  • WOJEWÓDZTWO WROCŁAWSKIE (DOLNO-ŚLĄSKIE)
      miasto WROCŁAW :
      1. Baska Mieczysław - Witosa 62
      2. Borensztejn Izak - Grunwaldzka 19 m. 5
      3. Cegła Walenty - Trzebnicka 14 m. 4
      4. Chipler Mieczysław - Stalina 26
      5. Cykman Józef - Bol. Chrobrego 25
      6. Czelny Feliks - Krupnicza 12
      7. Czyjt Marian - Pomorska 26 m 4
      8. Dubiela Edward - Pl. Grunwaldzki 60 m. 1
      9. Dzięgleweski Antoni - Ratusz 18
    10. Drmitiew Aleksander - Stalina 75 m. 3
    11. Franczak Leon - Traugutta 67
    12. Gancarz Irena - Partyzantów 64
    13. Gąbalski Apolinary - Pl. Trzebnicki 1
    14. Gieroś Leon - Pl. Staszica 1
    15. Gottdanz Leon - Staszica 9
    16. Gungres Artur - Łokietka 2 m. 1
    17. Herc Wacław - Stalina 63 m 1
    18. Janiczek Jan - Stalina 153
    19. Jasiulis Leopold - Stalina 95 m. 4
    20. Jóźwiak Wacław - Traugutta 77 m. 4
    21. Krzywaźnia Michał - Nowowiejska 71
    22. Kurdzelewska Zofia - 8-go Maja 52 m. 4
    23. Kwiatek Michał - Stalina 50
    24. Łaniewski Aleksander - Świdnicka 13/15
    25. Majtek Chaskiel vel Henryk - Stalina 86
    26. Małkus Helena - Stalina 63
    27. Mondszaj Ludwik - Stalina 123
    28. Neumanowa Krystyna - Kuźnicza 29a
    29. Niczewska Janina - Hercena 16 m. 2
    30. Nowodziński Antoni - Przybyszewskiego 21
    31. Orłowski Antoni - Świdnicka 21
    32. Orłowski Feliks - Ruska 46
    33. Pawlak Anna - Olszewskiego 85
    34. Porębski Tadeusz - Świdnicka 13
    35 Praszkier Ignacy - Świerczewskiego 63
    36. Rejdak Józef - Barlickiego 28 m. 4
    37. Sekóła Bogusław - Rynek 15
    38. Sicińska Jadwiga - Pl. Legnicki 2 m. 5
    39. Sliz Józef - Sobótka, Mickiewicza 2
    40. Steifler Tadeusz - Krasińskiego 44 m. 2
    41. Stoiński Bronisław - H. Pobożnego 8 m. 3
    42. Uchańska Maria - Ruska 26
    43. Wilczek Wilhelm - Stalina 153
    44. Wojnarska Stanisława - Świdnicka 54
  • POWIAT BOLESŁAWIECKI :
      1. Chorzempa Marcin - Bolesławiec, Ogrodowa 2
      2. Skorupka Rudolf - Bolesławiec, Limanowskiego 30
      3. Żabski Lesław - Bolesławiec, Kolejowa 28
  • POWIAT BRZESKI :
      1. Kafel Edward - Brzeg n/O., Spacerowa 2 
                               http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35779,1509666.html
  • POWIAT BYSTRZYCKI :
      1. Biedrzycka Irena - Stronie Śląskie 9
      2. Herden Alfred - Międzygórze, Sanatoryjna 66
      3. Kruszyński Wojciech - Lądek-Zdrój, Kościuszki 42
      4. Książkiewicz Bolesław - Międzylesie, Kolejowa 19
      5. Pasaj Jan - Lądek Zdrój, Kościuszki 44
      6. Płaczkowski Stanisław - Bystrzyca, Wojska Polskiego 11
      7. Porner Jadwiga - Lądek-Zdrój
      8. Scelina Marian - Bystrzyca, Fabryczna 35
      9. Scelina Tadeusz - Pl. Wolności 14
    10. Załuski Zbigniew - Lądek-Zdrój, Cicha 2 
  • POWIAT DZIERŻANIOWSKI :
      1. Epelbaum Hersz - Bielawa, Wolności 121
      2. Hekselman Feliks - Dzierżanów, Radkiewicza 42
      3. Huk Antoni - Niemcza, Pl. Wolności 38
      4. Kubacki Teofil - Bielawa, Sienkiewicza 3
      5. Mądry Leon - Bielawa, Wolności 99
      6. Nudel Grzegorz - Bielawa, Prez. Bieruta 88
      7. Orłowski Roman - Bielawa, Pl. Wolności 7
      8. Petrus Irena - Łagiewniki
      9. Rozenfeld Alter - Dzierżanów, Pl. Wolności 48
    10. Szor Maks - Bielawa, Wolności 74
    11. Terer Mendel - Piotrolesie, Noworudzka 28
    12. Urbańczyk Antoni - Piotrolesie, Noworudzka 19
    13. "Van Dyk" Spółdzielnia Fotograficzna - Dierżoniów, Pl. Wolności 55, tel. 27-17
    14. Zaleski Władysław - Dzierżoniów, Rynek 7
  • POWIAT GŁOGOWSKI :
      1. Klinowiec Ignacy - Głogów, Buczka
      2. Pepiak Mieczysław - Sława Śląska, Żymierskiego 50
      3. Sibiliński Adam - Głogów, Królewska 35
      4. Welc Franciszek - Sława Śląska, Wincentego Pola 13
  • POWIAT GÓROWSKI :
      1. Bejnarowicz Adolf - Góra Śl. Osóbki Morawskiego 27
      2. Dudarkiewicz Mikołaj - Góra Śl., Żymierskiego 17
      3. Kowaleski Zygmunt - Góra Śl. Ogrodowa 20
      4. Nikiet Antoni - Wąsosz, Rawicka 12
  • POWIAT JAWORSKI :
      1. Bukowski Adam - Jawor, Pl. Wolności 8
      2. Kaniewski Wacław - Bolkowo, Pl. Wolności 45
      3. Krzecka Zofia - Jawor, Zamkowa 5a
      4. Męcik Jerzy - Boków
      5. Mmęcik Roman - Jawor, Prez. Bieruta 24
  • POWIAT JELENIOGÓRSKI :
      1. Bielman Konstanty - Matejkowice 31, tel. 363
      2. Błaszczyk Teofil - Szklarska Poręba, Rokossowskiego 106, tel. 310
      3. Cwynar Stefan - Sobieszów
      4. Hoffman Lucjan - Jelenia Góra, Bogusławskiego 21
      5. Kłaczkowski Wiesław - Jelenia Góra, 1-go Maja 70, tel. 22-78
      6. Komorowski Wacław Bolesław - Jelenia Góra, Al. Obrońców 45 m. 1
      7. Korpal Jan - Szklarska Poręba , tel. 191 
      8. Krzeptowski Adam - Piotrowice, Kolejowa 223
      9. Łojek Stanisław - Karpacz, Wielkopolska 34, tel. 429
    10. Rutkowski Włodzimierz - Jelenia Góra, Długa 1
    11. Rydzewski Olgiert - Jelenia Góra, Stalina 105
    12. Sieradzki Zygmunt - Jelenia Góra, Kolejowa 56
    13. Słowik Stefan - Jelenia Góra, 3-go Maja 16
    14. Smolarski Mieczysław - Jelenia Góra, Al. Obrońców 30
    15. Troiński Józef - Cieplice, Parkowa 2
    16. Zysk Stanisław - Karpacz, Wielkopolska 147, tel. 25-05
  • POWIAT KAMIENNOGÓRSKI :
      1. Popiela Bronisław - Kamienna Góra, Pl. Ratuszowy 1, tel. 600
  • POWIAT KŁODZKI :
      1. Baranek Tadeusz - Nowa Ruda, Kolejowa 4
      2. Bartyska Stanisław - Lewin, Obrońców Warszawy 85
      3. Drozd Józef - Radków, Kolejowa 2
      4. Fikus Edward - Polanica Zdrój, Wojska Polskiego 6
      5. Glebiec Mieczysław - Szczytna, Wolności 28
      6. Haber Aleksander - Duszniki Zdrój, Szopena
      7. Kapanowski Leopold - Kudowa Zdrój, Park Zdrojowy, tel. 214
      8. Korngut Edmund - Duszniki Zdrój, Pl. Sportowy 1
      9. Mańkowski Jerzy - Kłodzko, Al. Walecznych 14, tel. 27-88
    10. Menewaldowski Bolesław - Kłodzko, Kościuszki 9, tel. 21-61
    11. Milbert Zdzisław - Kłodzko, Wojska Polskiego 2  
    12. Murman Marian - Kudowa Zdrój, Witosa 3, tel. 365
    13. Przekwas Franciszek - Kłodzko Zdrój, Łukasińskiego 2
    14. Ptaszyński Edward - Nowa Ruda, Kolejowa 1
    15. Russ Gustaw - Kłodzko, Łukasińskiego 7
    16. Stabrowski Michał - Nowa Ruda, Rynek 27
    17. Urbański Antoni - Kłodzko, Pl. Jedności 5
    18. Wyczałek Stanisław - Al. Wojska Polskiego 36
  • POWIAT KOŻUCHOWSKI :
      1. Bagrowski Henryk - Nowa Sól, Dworcowa 1
      2. Banaszkiewicz Edward - Nowa Sól, 9-go Maja
      3. Drozdowski Bronisław - Nowa Sól, Wojska Polskiego 1 
      4. Łaruszkin Aleksander - Nowa Sól, Dworcowa 30
      5. Markowski Bogumił - Kożuchowo, 1-go Maja 3
  • POWIAT LEGNICKI :
      1. Bauer Ludwik - Legnica, Polna 10
      2. Burnatowicz Jan - Legnica, Czarneckiego 28
      3. Ciszewski Henryk - Legnica, Środkowa 76
      4. Grabowski Zdzisław - Legnica, Strzelecka 30
      5. Habowski Franciszek - Legnica, Wrocławska róg Jordana
      6. Kaznodziej Lidia - Parchonice
      7. Matwiejew Dymitr - Legnica, Złotogórska 23
      8. Mazur Felicjan - Legnica, Lipowa 4
      9. Michalski Mieczysław - Parchonice, Rynek 11
    10. Nieścioronek Walerian - Legnica, Panieńska 46
    11. Pastuszko Stanisław - Legnica, Pl. Dworcowy
    12. Pecyna marian - Legnica, Bielańska
    13. Przychoda Henryk - Legnica, Chojnowska 35
    14. Raciborska Maria - Legnica
  • POWIAT LUBAŃSKI : 
      1. Ankiel Daniel - Olszyna, Świętojańska 1
      2. GÓrczyński Leonard - Lubań, Łąkowa 1
      3. Górski Marian - Sulików, Pl. Wolności 8
      4. Osadza Roman - Lubań, Spółdzielcza 17
  • POWIAT LUBIŃSKI :
      1. Kulik Roman - Kaczanów
      2. Przyłuski Antoni - Lubin, Strzelecka 7
  • POWIAT LWÓWECKI :
      1. Bach Władysław - Mirsk, Żymierskiego 5
      2. Bidziński Aleksander - Lwówek, Czerwonej Armii 168
      3. Biweńkowski Tadeusz - Gryfów Śląski, Kolejowa 19a
      4. Bossowski Zygmunt - Wień, Pl. Bohaterów Nyssy 13/14
      5. Kuncewicz Stefan - Lwówek, Al. Wojska Polskiego 30
      6.
    Mróz Dominik - Gryfów Śląski, Kolejowa 7
  • POWIAT MILICKI :
      1. Wójcik Stanisław - Milicz. 1-go Maja 1
     
  • POWIAT NAMYSŁOWSKI :
      1. Hawrylak Jan - Namysłów, Strzelecka 18
      2. Szymala Wojciech - Namysłów, Piotra Pawła
  • POWIAT OLEŚNICKI :
      1. Dziugiel Janina - Oleśnica, Rynek 20
      2. Lewkun Zygmunt - Bierutów, Browarna 8
      3. Tomicki Włodzimierz - Oleśnica, Szopena 3
  • POWIAT OŁAWSKI :
      1. Nakielski Bronisław - Oława, Bolesława Chrobrego 5
      2. Żydło Bronisław - Oława, Pl. Staro-Zamkowy 25
  • POWIAT STRZELIŃSKI :
      1. Błaszczyk Bolesław - Strzelin, Mickiewicza 2
      2. Fatyga Władysław - Strzelin, Klasztorna 6
  • POWIAT SYCOWSKI :
      1. Kaczmarek Stefania - Twardogóra, Kolejowa 6
      2. Majewski Mieczysław - Syców, Powstańców 2
  • POWIAT SZPROTAWSKI :
      1. Koblewski Michał - Przemków, Lipowa 8
      2. Konkowski Marcin - Szprotawa, Stalina 26
      3. Szymkowiak Jan - Szprotawa, Bieruta
  • POWIAT ŚREDZKI : 
      1. Czapski Mikołaj - Środa Śląska, Pl. Wolności 10
  • POWIAT ŚWIDNICKI :
      1. Agizon Izaak - Świdnica, Jadwigi 13 m. 10
      2. Fajer Izaak - Świdnica, Ratuszowa 2
      3. Hamerski Piotr - Świdnica, Rynek 32
      4. Konaszewski Kazimierz - Świdnica, 1-go Maja 2
      5. Kuk Michał - Jaworzyna Śląska, Mickiewicza 1
      6. Kukułkówna Helena - Świdnica, Pułaskiego 22
      7. Len Michał - Świdnica, Marksa 19, 2 p.
      8. Matejun Julian - Strzegom, Kościelna 27, tel. 266
      9. Olton Eugeniusz - Świdnica, Pułaskiego 69
    10. Rychter Henryk - Świdnica, Kupiecka 31
    11. Schmidt Julian - Świebodzice, Kościelna 2/6
    12. Szczęsny Henryk - Świdnica, M. Nowotki 34 -36
    13. Urbański Alfred - Świebodzice, Rynek 7
    14. Żurawski Władysław - Żarów, Armii Czerwonej 49
  • POWIAT TRZEBNICKI :
      1. Pawłow Michał - Oborniki Śląskie, Stalina 17
  • POWIAT WAŁBRZYSKI :
      1. Burzyński Zygmunt - Wałbrzych, Niepodległości 211, tel. 19-56
      2. Cymerman Szymon - Biały Kamień, Traugutta 80
      3. Czurek Józef - Sobięcin, 1-go Maja 13
      4. Diakowicz Józef - Wałbrzych, Psie Pole 4
      5. Gałecki Feliks - Wałbrzych, Pl. Wolności 8
      6. Gwóźdź Gerard - Jedlina Zdrój, Niepodległości 4
      7. Holzman Marek - Wałbrzych, Słowackiego 3a
      8. Jakubowicz Marian - Wałbrzych, Limanowskiego 3
      9. Janczukowski Antoni - Wałbrzych, Rynek 4
    10. Krawiec Franciszek - Wałbrzych, 22-go Lipca 6
    11. Kulik Henryk - Wałbrzych, Chrobrego 1
    12. Lech Józef - Biały Kamień, Traugutta 116
    13. Lech Leon - Solice Zdrój, Kościuszki 19
    14. Lerner Henryk  - Wałbrzych, Stalina 52
    15. Marchbejn Szymon - Sobięcin, Średnia 2
    16. Markowicz Helena i Ota Błażek - Mieroszów, Stalina 8
    17. Meisenhendler Marian - Głuszyca, Grunwaldzka 10
    18. Nasiorowski Stefan - Sobięcin, 1-go Maja 19
    19. Siuda Tadeusz - Piastowo, Grunwaldzka 1
    20. Tokarz Anna - Boguszów, Pl. Odrodzenia 6
    21. Witkowski Mieczysław - Biały Kamień, Traugutta 89
    22. Zabierowski Czesław - Wałbrzych, Niepodległości 157
  • POWIAT WOŁOWSKI :
      1. Kocuba Julian - Wołów, Rynek 5
  • POWIAT WROCŁAWSKI :
      1. Hendzel Kazimierz - Kąty Śląskie, Świdnicka 9
  • POWIAT ZĄBKOWICKI :
      1. Bielewicz Mieczysław - Ziębice, Kolejowa 13
      2. Habnyk Józef - Zabkowice, Św. Wojciecha 4
      3. Piwko Kazimierz - Ziębice, Rynek 4
      4. Starow Mikołaj - Zabkowice, Rynek 30
      5. Vogelsang Jan - Złotystok, Bol. Chrobrego 225
  • POWIAT ZGORZELECKI :
      1. Michalak Wacław - Zgorzelec, Daszyńskiego 67
      2. Niziałkowski Stnisław - Zgorzelec, Kościuszki 4
      3. Pijanowski Stefan - Pieńsk, Bol. Chrobrego 35 
      4. Skrzyszowski Władysław - Rychwald, Kościuszki 450, tel. 405
      5. Vogt Jan - Pieński, Bol. Chrobrego 10
  • POWIAT ZŁOTORYJSKI :
      1. Mrugała Józef - Wojcieszów, Bol. Chrobrego 184
      2. Papież Marian - Złotoryja, Drzymały 8
      3. Pluta Karol - Świerzawa, Jeleniogórska 22
      4. Staszkiewicz Bronisław - Chojnów, Bol. Chrobrego 1
      5. Strzyszowski Józef - Złotoryja, Wieleńska 1
  • POWIAT ŻAGAŃSKI :
      1. Szczypior Henryk - Żagań, Cmentarna 4
  • POWIAT ŻARSKI :
      1. Cichanowicz Romuald - Żary, Dworcowa 23
      2. Janaszak Antoni - Żary, Bol. Chrobrego 21
      3. Lickiewicz Feliks - Żary, 9-go Maja 3
       
    [w:] Komitet Redakcyjny :
    SADŁOWSKI JULIAN - Prezes Związku Izb Rzemieślniczych R. P. w Warszawie, Poseł na Sejm
    Mgr ROSZKOWSKI TOMASZ - Dyrektor Związku Izb Rzemieślniczych R. P. w Warszawie
    GAWŁOWSKI WACŁAW - Członek Zarządu Związku Izb Rzemieślniczych R. P. w Warszawie
    Mgr KOSSOWSKI MARIAN - Wicedyrektor Związku Izb Rzemieślniczych R. P. w Warszawie
    WŁADYSŁAW ARTUR ZARĘBSKI - Konsultant Związku Izb Rzemieślniczych R. P.

                                      -KSIĘGA RZEMIOSŁA POLSKIEGO-
                Spółdzielnia Wydawnicza Informacja Gospodarcza "INGOS" 1949




    Fotografia - Uasługi, 4308 zakładów - http://firmy.pkt.pl/branza/fotografia_-_uslugi_Rm90b2dyYWZpYSAtIHVzs3VnaQ==.html




    Trwa uzupełnianie danych
     

 

 

 

  Copyright © Ryszard Sobczak